Kripto Paralar

Avustralya “Bu Altcoin’ler Önemli” Dedi lakin Öbürleri İçin Uyardı!

Avustralya Merkez Bankası, kripto kazançların nasıl kaybedilebileceği konusunda uyardı. Kripto para piyasası şimdiye kadarki en başarılı yılını yaşarken, Avustralya Merkez Bankası yatırımcılarını bazı altcoin projelerinin potansiyel riskleri konusunda uyarıyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Avustralya’dan Altcoin uyarısı

Kripto para piyasası, son birkaç yılda astronomik oranlarda kazançla karşı karşıya kaldı. Aynı zamanda bu piyasa, bazı dönemlerde beklenmedik düzenlemeler ve hatta piyasa manipülasyonları nedeniyle büyük kayıplara da neden oldu. Şimdi, Avustralya Merkez Bankası, yatırımcıları tüm kazançları silebilecek mevcut riskler konusunda uyarıyor. Avustralya Merkez Bankası’ndan bir yetkiliye göre, yatırımcıların kripto para piyasasında deneyimlediği önemli kazanımlar, sektördeki hızla değişen trendler nedeniyle yok olabilir. RBA’nın ödeme politikası başkanı Tony Richards, enerji kullanımı endişelerinin ve yasa dışı faaliyetlerle ilişkilendirilmenin kripto para piyasası yatırımcıları için büyük risk oluşturduğunu belirtti.

Her zaman olduğu gibi, çok sayıda merkez bankası ve finans komisyonu yetkilisi, kripto endüstrisinin enerji konusundaki sorunlarını, çevre için daha fazla risk oluşturduğunu ve suçluların elinde popüler bir araç olarak kaldığını belirtti.

Stablecoin önemlidir

Richards, şu anda ABD doları gibi fiziksel para birimlerini değiştirme yolunda olan stablecoin endüstrisine de değindi. RVA yetkilileri, merkez bankası dijital para birimlerinin niş kullanım durumu olarak yer bulabileceğini belirtti. Avustralya Merkez Bankası, geleneksel bankacılık ve fon yönetiminde dijital teknolojilerin uygulanmasının önemine ek olarak, ödeme alanındaki yeni inovasyonun önemini kabul ediyor. Güçlü büyümenin yanı sıra, kripto para birimi endüstrisi ve genel olarak piyasa, geleneksel finansal kurumlar tarafından tam olarak uygulanamayacak kadar değişken. Çeşitli endüstri uzmanları, oynaklık “sorununun” endüstrinin daha da gelişmesiyle kendi kendine çözüleceğine inanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu