Kripto Paralar

Ayrıntılar Şaşırtıyor: Bu Altcoin Grubu SEC’e Dava Açıyor!

SEC, popüler altcoin projesi Terra’nın yöneticisi Do Kwon’a mahkeme celbi tebliğ etti; şimdi konu davalık. Mahkeme kayıtları, Terraform Labs CEO’su ve kurucusu Do Kwon’a geçen ay Messari’nin Mainnet konferansında iki mahkeme celbi verildiğini doğruladı. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Popüler altcoin porjesi Terra SEC ile davalık

Şimdi, Messari’nin Mainnet konferansında Terra’dan Do Kwon’un mahkeme celbiyle karşılaştığı doğrulandı. SEC, öncelikle Terra‘da sentetik varlıkları basmak için bir DeFi platformu olan Terraform Labs’ın Mirror Protocol’ü ile ilgilendi. Kwon ve Terraform Labs şimdi mahkeme celbi nedeniyle SEC’e dava açıyor. Terraform Labs CEO’su ve kurucusu Do Kwon, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na dava açıyor. Mahkeme dosyaları, Kwon ve Terraform Labs’ın geçen ay Kwon’a iki mahkeme celbi tebliğ edildikten sonra ABD düzenleyicisine karşı savaştığını gösteriyor. Dava, “SEC tarafından uygunsuz bir şekilde yayınlanan ve sunulan iki mahkeme celbine ve SEC’in “Mirror Protocol’ü” ile ilgili bir soruşturmayı gizli tutmamasına itiraz ediyor.

Dava, Messari’nin Eylül ayında New York’ta gerçekleşen Mainnet konferansındaki bir olaya atıfta bulunuyor. Messari’nin kurucusu Ryan Selkis daha sonra hikayeyi doğrulayan benzer bir tweet attı.

Kwon’un alıcı olduğu söylense de, daha sonra The Defiant ile yaptığı röportajda etkinlikte kendisine yaklaşıldığını reddetti. Kwon ve Terraform Labs, LUNA tokeni tarafından desteklenen stablecoin odaklı blockchaini olan Terra’yı yaratmasıyla biliniyor. LUNA‘nın 17.1 milyar dolarlık bir piyasa değeri var ve bu da Terra’yı on birinci en büyük kripto para birimi projesi yapıyor. Stabilcoin’ler son aylarda birçok düzenleyicinin odak noktası olmasına rağmen, SEC, kullanıcıların Tesla ve Apple gibi hisse senetlerinin sentetik versiyonlarını basmasına olanak tanıyan bir DeFi projesi olan Terraform Labs’ın Mirror Protocol ile daha fazla ilgileniyor gibi görünüyor. SEC, ABD kullanıcılarının Mirror’ın sentetiklerini basabileceğinden, teknik olarak menkul kıymetler olarak sınıflandırılabileceğini iddia ediyor. Terraform Labs henüz SEC’e herhangi bir varlık kaydetmedi.

SEC gizlilik ihlali mi yaptı?

Kwon’a mahkeme celbi Mainnet’te tebliğ edildi. Kwon’un davası, Güney Kore’de ikamet ettiğini savunarak SEC’in ABD düzenleyici kurumlarına ifade verme talebine itiraz ediyor. Ayrıca mahkeme celbinin sunulma şekliyle de ilgileniyor: SEC kuralları, soruşturmaların gizli olması gerektiğini belirtir, ancak ajans, kendisine etkinlikte mahkeme celbi sunmak için Cavalier Courier & Process Service adlı bir grup tuttu. Dava dilekçesindeki bir not şöyle: “Bay Kwon’a halk içinde yaklaşmak ve yaklaşımının amacını 2.000’den fazla kişinin katıldığı bir zirvede duyurmak en kötü ihtimalle, kamuoyunu korkutmak ve utandırmak için kasıtlı olarak küstah bir gösteriydi.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu