Kripto Paralar

Bahisler Açıldı: Bitcoin Aralık Sonuna Kadar Bu Tabanlarda Olacak!

CoinMarketCap’in kripto para topluluğuna yaptığı bir ankette, Bitcoin (BTC) fiyatının Aralık ayı sonuna kadar 53.000 dolar civarında işlem görmesi bekleniyor.

Topluluk, Bitcoin (BTC) fiyatından 12.187 dolar sildi

Kripto para birimlerinin veri istatistikleri platformu CoinMarketCap, kısa süre önce kullanıcıların her ay favori kripto paraları için fiyat tahminleri yaptığı yeni bir ürün piyasa sürdü. Yeni bir araç olan ‘Fiyat Tahminleri’, kullanıcıların önümüzdeki altı ay için fiyat tahminleri yapmalarına ve diğer insanların onlar hakkında gerçek zamanlı olarak ne düşündüklerini görmelerine olanak tanıyor.

İlginç bir şekilde, kripto topluluğunun sosyal Bitcoin fiyat tahminleri, 30 Aralık 2021’de 53.040 dolarlık bir medyan fiyatı gösteriyor ve bu, mevcut Bitcoin fiyatı olan 62,625 dolardan 12.187 dolar (veya %20.68) daha düşük. Yayınlandığı tarihte, 80.468 kişi ortalama fiyat tahminine ulaşmak için oy kullandı. CoinMarketCap anketi su sonuçları verdi:

Ayrıca, birçok önde gelen kripto para analistinin bir boğa koşusunun ikinci ayağının başladığını tahmin etmesine rağmen, tahminler Bitcoin (BTC) fiyatının Aralık ayının sonunda ve Ocak ayının başında düşmeye devam edeceğini ve gelecek yıla kadar devam edeceğini gösteriyor. Özellikle, topluluk tarafından yapılan tahmin, BTC’nin hisse senetlerine dayalı olarak Kasım ayı sonunda 98.000 dolar ve Aralık ayı sonunda yaklaşık 135.000 dolar seviyesinde işlem göreceğini öngören Plan B’nin S2F modeli hedeflerinden büyük ölçüde farklıdır.

Tarihsel eğilimler, Bitcoin fiyatının bu yılın sonundan önce parabolik seviyelere ulaşabileceğini öne sürüyor, ancak herhangi bir sözde siyah kuğu (black swan) olayı, yatırımcıların ATH umutlarını paramparça edebilir. Örneğin, Kriptokoin.com olarak aktardığımız Çinli Evergrande Group’un 148 milyon dolarlık tahvil ödemesinde temerrüde düştüğüne dair endişeler, kripto para piyasalarında şok dalgaları gönderdi ve bu da ortalama %5 değer kaybına yol açtı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu