Kripto Paralar

Balina Alarmı: Bu Altcoin’de Satış İçin Onmilyonlar Borsaya Taşındı!

Ethereum Blockchain gezginine göre, Ethereum Vakfı, yaklaşık 100 milyon dolar değerinde ETH’yi merkezi kripto para borsası Kraken’e aktarırken görüldü. İşte lider altcoin Ethereum’daki işlemlerin detayları…

Lider altcoin ETH’de hareketlilik

Etherscan’daki işlem sayfasına göre, 100 milyon dolarlık ETH, 11 Kasım gecesi aktarıldı. O sırada Ethereum 4.810 dolar civarında işlem görüyordu. Ethereum Vakfı, kuruluşun faaliyetlerini destekleyen fiat para birimlerini almak için kripto fonlarını sürekli olarak sattığından, işlemin kendisi olağandışı bir şey değil. Ancak kullanıcıların çoğunluğunun asıl endişesi, vakfın zamanlaması oldu. Ethereum’un piyasa geçmişine ve zincir üstü verilere göre vakıf, varlıklarını bir sonraki yerel zirveye yakın yüzde 3-5 oranında iken satma eğilimindedir.

 

Vakfın sattığı miktar, Ethereum’un günlük işlem hacminin yüzde 0,1’ine bile ulaşmıyor; dolayısıyla fiyatı doğrudan etkileyemeyeceği düşünülüyor. Ethereum Vakfı, ağı güncellemeyi, sürdürmeyi ve sürekli geliştirmeyi içeren Ethereum ekosisteminin desteğine adanmış bir organizasyondur. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere şirket, ekosistemi yönlendirmek veya kontrol etmek için değil, yalnızca ekosistemi desteklemek için var olduğunu iddia ediyor. Ek olarak, kuruluş, ağın gelişimi üzerinde tekel sahibi olmadığını iddia ediyor.

Yazım sırasında Ethereum, günlük bazda yüzde 2’lik bir düşüş ile 4.640 dolardan el değiştiriyor. Piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH, son 7 günde yüzde 2 değer kazandı. ETH’nin piyasa değeri ise 550 milyon dolar civarında. En büyük altcoin, yaklaşık 2 gün önce 4.878 dolar ile rekor kırdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu