Kripto Paralar

Balinalar Bu Altcoin’i Stoklamaya Başladı: 4 Yılın Doruğunu Gördü!

Altcoin Chainlink’in (LINK) piyasadaki %14’lük koşusu sadece fiyat hareketiyle bitmedi. Santiment verilerine göre, fiyat artışının ardından balina sınıfı cüzdan sayısı da arttı ve dört yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Arz daha çok balina düzeyindeki adreslere bağlı olsa da, düzeltme döneminde bireysel traderler ve yatırımcılar, artan potansiyel satış baskısı nedeniyle önemli kayıplarla karşı karşıya kalabilir.

Altcoin LINK fiyatı baskı altında kalabilir!

Sağlanan grafiğe göre, artan balina sayısı ile Mayıs-Temmuz ve Eylül ayları arasında gerçekleşen olumsuz fiyat hareketi arasında negatif bir ilişki olduğunu açıkça görebiliyoruz.

Daha önce, Chainlink’in (LINK) fiyatları, balina adreslerinin sayısı %23,9’da kalırken 52 dolar zirvesinde kaldı. Kripto para piyasasındaki satıştan sonra LINK, değerinin %70’e yakın bir kısmını kaybetti ve balina seviyesindeki adresler toplam varlıklarının %8’ini kaybetti.

Tarihsel veriler neler söylüyor?

Piyasadaki balina sayısındaki kademeli artışla birlikte, düzeltme dönemlerinde piyasa, yukarıda belirtilen cüzdanlardan gelen artan satış baskısı ile karşı karşıyadır. Aynı şey, piyasaya daha önemli bir düzeltme geldiğinde piyasada mevcut olabilir.

Çeşitli borsalardan elde edilen verilere göre, altcoin Chainlink, günlük bir mumun içinde %50’lik bir düzeltmeye yol açan büyük hacimli satışların “kurbanı” haline geliyor. Balina düzeyindeki adreslerin sayısındaki böyle bir eğilim, analist Arman Shirinyan’a göre yatırımcılar arasında endişelere yol açabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu