Kripto Paralar

Balinalar Harekete Geçti: Bu Göğüs Coin’den Zulalarına Ekliyorlar!

Popüler meme coin Shiba Inu’nun son zamanlarda geri çekilmesi bazı ticaret topluluklarında endişeleri artırmış olabilir, ancak analitik firması Watcher.guru’ya göre balinalar olarak da bilinen büyük kripto para piyasası oyuncuları son fiyat hareketinden rahatsız görünmüyor.

Balinalar meme coin yağmalamaya devam ediyor!

Balina katmanı adreslerinin ortalama satın alma miktarı 1 milyon dolara ulaşıyor. Satın alınan Shiba Inu miktarının ortalaması ise 20 milyar SHIB’in üzerinde. Balinalar, 28 Ekim’den itibaren her dalıştan sonra sürekli olarak daha fazla SHIB biriktiriyor. Verilerden çıkan bir diğer önemli sonuçte, en fazla satın alınan ikinci kripto para biriminin Ethereum olmasıdır. Ortalama ETH satın alma miktarı sırasıyla 176.000 dolar veya 39 ETH.

Balinalar piyasayı nasıl değiştirir?

Piyasadaki fiyatları kontrol edenler ve trendin yönünü değiştirebilenler büyük trader’ler ve yatırımcılar olduğundan, artan balina sayısı genellikle bir kripto para için iyi bir işaret olarak kabul edilebilir. Kripto para trader’leri genellikle balina düzeyindeki adresleri kabul etse de, kripto para biriminin likit olmadığı düşünülürse, piyasadaki balinalardan gelen hemen hemen her satış hacmi, fiyatı “çöküşe” veya güçlü bir düzeltmeye sürükleyebilir.

Ayrıca, bireysel trader’lerden gelen satış baskısı, genellikle kripto para piyasasındaki düzeltmenin ana yakıtıdır. Küçük (bireysel) cüzdanların payı düştüğünde, genellikle Shib grafiğinde satışın azaldığı görülür. SHIB fiyatının son durumuna gelirsek, piyasa değerine göre en büyük 11’inci kripto para birimi şu anda günlük %4.62 düşüş ve haftalık %1.2 yükselişle 0.00005248 dolardan işlem görüyor. Hatırlamak gerekirse, Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz Shiba Inu analizleri, zaman zaman %150 günlük ve %300 haftalık kazançlar görmüştü.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu