Kripto Paralar

Balinaların Alım Yaptığı 10 Altcoin Ortaya Çıktı! İşte Liste

Kripto para borsalarında balina izleme bot’u olan WhaleStats, lider altcoin Ethereum’un (ETH) ilk 1.000 holder’ı arasında hangi altcoin projelerinin popüler olduğunu açıklıyor. Biz de Kriprokoin.com olarak bu projeleri okuyucularımız için hazırladık.

Ethereum balinalarının sevdiği altcoin projeleri

WhaleStats’e göre, derin cepli Ethereum sahipleri, son 24 saat içinde listenin başına geçmek için ortalama 296.737 dolar değerinde stablecoin USD Coin (USDC) satın aldı. Bunu, sırasıyla 288.215 dolar ve 231.936 dolar ortalama alım miktarlarıyla Smart Contract platformu Ethereum ve en iyi stablecoin Tether (USDT) takip ediyor. Sonrasında ise, ortalama satın alma tutarı 47.669 dolar olan oyuncu kontrollü Blockchain oyun platformu Gala (GALA) ve ardından merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Yearn.finance (YFI) 18.765 dolar seviyesiyle yer alıyor.

Bu arada ortalama alım miktarları 7.000 doların altında olan projeler ise, stablecoin Binance USD (BUSD), popüler Blockchain tabanlı oyun Axie Infinity (AXS), merkezi olmayan borsa Uniswap (UNI), merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) ve meme coin Shiba Inu (SHIB).

Lider altcoin Ethereum cüzdanlarının toplam stoklarının ETH’leri çıkarıldığında, paketin geri kalanından bir altcoin öne çıkıyor: köpek temalı meme coin Shiba Inu. Veriler, en iyi 1.000 ETH cüzdanının, toplamda 2,36 milyar doların üzerinde SHIB tokenine sahip olduğunu gösteriyor. İkinci sırada, ETH’nin en büyük balinalarının 652 milyon doların üzerinde varlığa sahip olduğu Tether geliyor. Üçüncü sırada ise, 651 milyon doların üzerinde varlıkla Crypto.com’un yerel tokeni CRO yer alıyor. Lider altcoin Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sıralarda, son 7 günlük zaman diliminde %9,36 kayıpla 4.23 dolardan işlem görüyordu. ETH, bu yıl içinde 10 Kasım’da görmüş olduğu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.859 doların %12,86 altında bulunuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu