Kripto Paralar

Balinaların Altcoin Sepeti Şaşırtıyor: Bu 6 Coin Var!

Kripto para piyasasında önemli bir yere sahip olan balinaların altcoin sepeti, ciddi bir merak konusu oluyor. Balinalar, belirli bir kripto para biriminin çok sayıda coin’ini elinde tutan cüzdanlardır. Balina olarak kabul edilmek için “resmi” bir eşik yoktur, ancak BTC söz konusu olduğunda en yaygın kullanılan rakam 1.000 adettir. Altcoin’ler için, piyasa değerleri Bitcoin’den önemli ölçüde düşük olduğu için, bu sayı genellikle çok daha yüksektir.

Balinaların altcoin sepetinde hangileri var?

Kripto para analistlerinin ilk durağının genellikle Filecoin (FIL) olduğu belirtiliyor. Filecoin, “insanlığın en önemli bilgilerini depolamayı” amaçlayan merkezi olmayan bir depolama sistemidir. FIL tokenı, yazım sırasında 64.47 dolardan el değiştiriyor. Balinaların elinde en çok tuttuğu ikinci altcoin, Internet Computer (ICP) olarak belirtiliyor. Internet Computer, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk Blockchain’idir. ICP, yazım sırasında 46.65 dolardan el değiştiriyor.

Kripto para balinalarının elinde tuttuğu diğer bir coin ise Smooth Love Potion (SLP) olarak gösteriliyor. Yazım sırasında 0.07 dolardan el değiştiren SLP, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Blockchain ve NFT tabanlı Axie Infinity oyunu oynayarak kazanılıyor. Balinaların sepetinde bulunan diğer coin’ler ise şu şekilde sıralanıyor: Bakery Token (BAKE), Auto (AUTO), Chliz (CHZ).

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu