Kripto Paralar

Başarılı Altın Analisti: Bu Düzeylerde Kapanırsak Ralli Biter!

MKS PAMP GROUP’a göre, altın anlatısı, son ABD enflasyon verilerinin ardından değişti. MKS PAMP GROUP metal stratejisi başkanı Nicky Shiels, “Önceki düşüncenin (güçlü TÜFE = Fed tahvil alımını azaltmayı hızlandırması = daha düşük altın)” değiştiğine inanıyor.

Analist, ABD’deki verilere ve “altın anlatısına” dikkat çekti

Bu sırada analistlerin beklediği rallinin burada olduğu düşünülüyor. Altın Çarşamba günü ons başına 1.835 doların üzerinde kapandı. Temellerdeki değişim, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD’deki enflasyon oranının Ekim ayında 30 yılın en yüksek seviyelerine çıkmasının ardından geldi. Shiels, “TÜFE’nin beklentileri iyi bir şekilde aştığı nokta ile fiyat hareketi, anlatıdaki bir değişimi vurgulamaktadır” dedi. Bu, beklenenden daha yüksek olan yüzde 6,2 Ekim enflasyon rakamının yanı sıra diğer iki önemli faktör tarafından destekleniyor.

 

Uzmana göre 1.835 doların altında bir kapanış, ralliyi sonlandırabilir

Ayrıca analiste göre, sarı metalin, Bitcoin gibi alternatif varlıklara kıyasla enflasyon riskinden korunma olarak oldukça ucuz olması da altının işine geliyor. Shiels, “Kriptolar/alternatif varlıklara karşı hala ucuz, düşük ağırlıklı ve çok daha az değişken bir korunma varlığı” dedi. Ayrıca altının mı yoksa kriptonun mu daha iyi riskten korunma varlığı olup olmadığı konusunun tartışılması gerektiğini söylüyor. Analist, “nedensellik olması gerekmeyen korelasyonlar, altının 2020’de iyi bir enflasyon koruması olduğunu gösteriyor, kripto ise her iki yılda da daha iyi oldu,” diyor.

Uzmanlara göre 1.700-1.850 dolarlık aralıktan 1.830-1.900 dolara kayması nedeniyle, önümüzdeki birkaç hafta içinde altının fiyat grafiğini izlemek son derece önemlidir. Shiels, 1.835 dolar seviyesinin altında bir kapanışın mevcut rallinin sona erdiğini gösterebileceği konusunda uyardı. Altının ons fiyatı, yazım sırasında yüzde 0.5’lik bir düşüş ile 1.852 dolardan el değiştiriyor. Son 1 haftada ciddi bir yükseliş kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu