Kripto Paralar

Biden, Kripto Para Unsurları İçeren Tasarıyı İmzaladı!

İki partili bir senatör ekibi, yakın zamanda ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan 1.2 trilyon dolarlık altyapı yasasında yer alan kripto para raporlama gereksinimlerinde değişiklikler yaptı. Değişikliklere göre bu gereksinimlerin belirli yönleri gevşetilecek. İşte detaylar…

Kripto para birimleriyle ilgili maddelerde değişiklik yapıldı

ABD Başkanı Joe Biden, dün “Amerikan halkı için muazzam bir kazanç” olarak nitelendirdiği 1.2 trilyon dolarlık altyapı tasarısının yasalaştırılmasının ardından, iki taraflı bir ABD senatörleri ekibi, bu yasanın kripto para birimini raporlamaya odaklı bazı yerlerini değiştirecek bir yasa tasarısı sundu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere birçok kripto para yatırımcısı, altyapı mevzuatının kripto vergisi hükmünün aşırı geniş olduğu ve özellikle merkeziyetsiz finans (DeFi) ile madenciler ve yazılım geliştiriciler için sorunlu olabileceğine dair endişelerini dile getiriyordu.

Kendisi de Bitcoin tutan Senatör Cynthia Lummis ve Senato Finans Komitesi Başkanı Senatör Ron Wyden bu revizyonları bugün kabul edilen altyapı tasarısına geriye dönük olarak yapacak yeni tasarıyı birlikte yazdılar. Lummis, “yeniliği boğmamamız, teşvik etmemiz gerekiyor,” ifadelerini kullandı. Tasarının bazı ayrıntıları, maliyeti finanse etmeye yardımcı olmak için orijinal yasaya dahil edilen vergi raporlama gereksinimlerinin netleştirilmesi gibi maddeler içeriyor. Senatör Wyden’a göre, değişiklikler kapsamında bu gereksinimler artık “Blockchain teknolojisi ve cüzdan geliştiren bireyler” için geçerli olmayacak. Amerikan inovasyonunu korumanın önemini vurguladı, aynı zamanda vergi tahsilatını zorlama ihtiyacını vurguladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu