Kripto Paralar

Bilanço Büyük: Bu Altcoin Hacklendi ve Fiyat Çakıldı!

Merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin projesi bZx Protocol (bZx), bugün yinelenen bir tema haline gelen hack sonucu 55 milyon dolardan fazla para kaybetti. Haberin ayrıntıları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Altcoin projesi bZx Protocol (bZx) saldırıya uğradı, fiyat sert düştü

Bugün protokolden atılan bir tweet’e göre, projenin Polygon ve Binance Smart Chain (BSC) üzerindeki dağıtımını kontrol eden özel anahtar, günün erken saatlerinde saldırganlarca ele geçirildi. Blockchain güvenlik ekibi SlowMist, şüpheli saldırganlar tarafından projeden 55 milyon dolardan fazla paranın çekildiğini belirten bir uyarı yayınladı.

Yazma tarihi itibariyle, bu fonlar, bilgisayar korsanı tarafından kontrol edildiğine inanılan yedi ayrı adreste bulunuyor. SlowMist’in dağılımına göre, en çok fonu olan adres yaklaşık 18,4 milyon dolar, diğer adreslerin bakiyeleri 6 milyon dolar, 13,8 milyon dolar, 15,5 milyon dolar ve 697 dolar. Haberin duyulmasının ardından altcoin fiyatı sert bir düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sıralarda bZx fiyatı, %14 kayıpla 0,3895 dolardan işlem görüyordu.

bZx Protocol (bZx) fiyatı günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

bZx ekibi, Poligon ve BSC zincirlerindeki protokolle etkileşime giren verim çiftçilerine bu tür onayları olabildiğince çabuk iptal etmelerini tavsiye etti. DeFi ödünç verme protokolü ayrıca, bZx’in akıllı sözleşmesinin özel anahtar sızıntısından etkilenmediğini belirtti. Ayrıca, projenin merkezi olmayan özerk bir organizasyonun (DAO) yönetimi altında Ethereum dağıtımıyla, söz konusu zincirdeki fonların da olaydan korunduğu bildiriliyor. Altcoin, üç kez daha saldırıya uğramış ve Eylül 2020’de gerçekleşen en son saldırıda 8 milyon doların üzerinde kayıp vermişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu