Kripto Paralar

Bilgiler Konuşuyor: Akıllı Para, 3. Çeyrekte Bu Altcoin’den Stokladı!

Ethereum’a (ETH) yönelik artan kurumsal ilgi son çeyrekte hız kesmeden devam ediyor. En son SEC dosyasına göre, kurumsal yatırımcılar Grayscale Ethereum Trust (ETHE) hisselerini satın alarak 2021 yılının 3. çeyreğinde lider altcoin projesine %20 daha fazla ilgi gösterdi.

Kurumsal yatırımcılar Ethereum’a daha fazla güveniyor

Verilere göre, en büyük kurumlardan bazılarının Grayscale Bitcoin Trust’taki (GBTC) hisseleri yüzde 2,6 azaldı. Kurumsal oyuncuların bu noktada Ethereum’a Bitcoin’den (BTC) daha fazla güvendiğini gösteriyor. Kıdemli yatırımcı Raoul Pal, Ethereum’un (ETH) Mart 2022’ye kadar 40.000 dolarlık fiyat seviyelerine ulaşmasını bekliyor. Ayrıca SEC dosyasına göre 2021’in 3. çeyreğinde toplam 74,6 milyon dolarlık kurumsal giriş kaydedildi.

En büyük Grayscale Ethereum Trust’a (ETHE) kim sahip?

Cathie Wood’un varlık yönetimi şirketi Ark Invest, Grayscale ürünlerinin en agresif alıcılarından biri oldu. Ark Invest, Gryascale’in Bitcoin ve Ethereum ürünlerinde en büyük bireysel hisseye sahip. Şu an itibariyle, Ark tüm GBTC hisselerinin yüzde 82’sini ve tüm ETHE hisselerinin yaklaşık yüzde 43’ünü elinde tutuyor. Ethereum’un gelişiminde, DeFi uygulamalarının ve NFT’lerin büyük katkısı olurken, bir kripto para yatırımı olarak ETH daha fazla talep görmeye devam ediyor.

Lider altcoin geçen kendini ispatladı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız Ethereum’un Eylül ayı performansının ardından, %40’la güçlü bir Ekim rallisi daha yaşandı. Ayrıca, 15 Kasım Pazartesi günü erken saatlerde, Ethereum Blockchain, tarihinin en büyük hareketsiz token dolaşımlarından birine tanık oldu. On-chain veri kaynağı Santiment şunları bildiriyor:

Ethereum, 5 yılda ilk kez 1,82 milyon ETH hareketli adresiyle Pazartesi günü ATH seviyesinin en büyük atıl dolaşım günlerinden birini gördü. Verilerimiz, Kraken cüzdanları arasında sadece 10 dakika içinde yaklaşık 2 milyon ETH’nin taşındığını gösteriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu