Kripto Paralar

Binance CEO’sundan Milyarderlere Kadar: İşte Kripto Para Açıklamaları!

Bu hafta Bitcoin whitepaper’inin 13.yılı kutlandı. Bitcoin ve Ethereum ‘da, 60,000 dolar ve 4,300 dolar üzerinde kalıcı olmakla meşgul. Diğer yandan yıl sonu yaklaşıyor ve 6 haneli Bitcoin fiyat tahminlerinin yanında, PlanB’nin Stock to Flow modeline göre Kasım’ı 98,000 dolar üzerinde kapatabiliriz. Peki kripto para fenomenleri bu hafta neler konuştu? Binance CEO’sundan milyarderlere önemli açıklamalara göz atıyoruz…

Justin Sun bu hafta BitTorentChain üzerinde duruyor

TRON kurucusu Justin Sun bu hafta BitTorentChain’in üzerinde duruyor. Tweet’lerinde sıklıkla Blockchain’in ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirlik özelliklerini ön plana çıkarırken, Tron ağı üzerinde yeni şeylerin denendiğini de duyurdu. Sun diğer yandan TRON arzından 8 milyon coin’in yakıldığını paylaşıyor.

Michael Saylor: Geleceğin parası lightning üzerinden Bitcoin’dir

MicroStrategy’nin kurucularından Michael Saylor, bu hafta birden fazla tweet’inde kripto para piyasasına değindi. Bitcoin whitepaper’inin 13.yıl dönümünü kutladığımız 1 Kasım günü bir canlı yayında takipçileriyle buluştu. Saylor’in bir diğer önemli tweet’ide yine Bitcoin hakkındaydı. Saylor, “geleceğin parası lightning üzerinden Bitcoin’dir” yazarak, ağın gelişime açık olduğunu vurguluyordu. MicroStrategy CEO’su ayrıca, Bitcoin için “ideal hazine rezervi” tanımlamasını yaptı. Yine başka bir tweet’inde “bir sonraki büyük şey Bitcoin”dir dedi.

Erik Voorhees, kripto para/dolar karşılaştırması yapıyor

Açık kaynak kodlu kripto para platformu ShapeShift.com’un kurucusu Erik Voorhees ise Bitcoin ve Ethereum için “önümde finansal sitemi değiştiren işbirlikçi iki güzel şey görüyorum” dedi. Voorhees bir başka tweet’inde Bitcoin’in Ethereum’dan büyük olduğunu da söylüyordu. Ayrıca ABD dolarını Bitcoin’le karşılaştırdı:

ABD doları bu tweet’ten bu yana %90 daha düştü. ABD doları bir Bitcoin’in 1/5000’ine düştü

Changpeng Zhao (CZ)

CZ bu hafta kripto para yatırımcılarına seslendi. Attığı bir tweet’te uzun vadeye odaklanmayı tavsiye ediyordu. Binance CEO’su ayırıca DOGE/SHIB paritesini de “harika” olarak nitelendiriyor. Diğer yandan, borsanın para çekme sorunlarına değinen CZ, “üzerinde çalışıyoruz, fonlarınız güvende” mesajını verdi. Son olarak, geçtiğimiz haftalarda fan token’lerini ön plana çıkardıktan sonra, son günlerde metaverse ile daha fazla ilgileniyor. CZ, inşa etmenin zaman alacağını söyleyerek, uzun vadeye odaklanmayı tavsiye ediyor:

WiFi/İnternet hala zaman zaman iyi çalışmıyor. Sadece 30+ yıl oldu. İnşa etmek zaman alır. Uzun vadeye odaklanın.

Pompliano kripto para devrimine değiniyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız listenin son sırasında Pompliano var. Başarılı yatırımcı bu hafta birden fazla tweet’inde uzun vadeli yatırımı ve sabrı vurguladı. Bunun yanı sıra Bitcoin’in finansal sistemi internet çağına uyarlamak konusunda düşüncelerini paylaştı. Pompliano, bir çok ekonomistin Bitcoin’den nefret ettiğini, buna sebep olarak yeni sistemin kendilerini devre dışı bırakacağı olduğunu öne sürüyor. Saylor gibi Pomp’ta Bitcoin whitepaper’ının 13.yıl dönümünü kutlayanlar arasındaydı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu