Kripto Paralar

Binance Listeledi ve Roketledi: Tranchess (CHESS) Nedir?

Binance kısa süre önce Tranchess (CHESS)’i listeledi ve altcoin fiyatı inanılmaz yükseldi. Bizde sizler için Tranchess (CHESS) nedir? sorusuna makalemizde yanıt aradık. Peki son günlerde ilgi çeken kripto para projesi Tranchess (CHESS) nedir? Tranchess, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde bir türev ticaret protokolü ve tokenleştirilmiş varlık yönetimi platformudur. CHESS, protokolün yönetim tokenidir ve yönetim tekliflerine oy vermek için kullanılabilir. 

CHESS sahipleri ayrıca protokol tarafından oluşturulan ücretlerin %50’sini haftalık indirim ödülleri olarak alacaklardır. Bu yazıda Tranchess projesi ve CHESS tokeni hakkında bilgileri tartışacağız. Tranchess, farklı risk iştahlarına sahip farklı yatırımcı sınıflarına hitap eden tranche fonlarından esinlenen, tokenize edilmiş bir varlık yönetimi ve türev alım satım protokolüdür. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Tranchess (CHESS) nedir?

Tranchess, 24 Haziran 2021 tarihinde piyasaya sürüldü. Tranchess, varlık yönetimi segmentinde yer alan bir projedir. Ancak Tranchess’in çalışma şekli, dHEDGE gibi diğer saf varlık yönetimi projeleri gibi değildir, bunun yerine 3 farklı token formu aracılığıyla bir token mekanizması kullanır ve böylece kullanıcıların risk iştahına uygun yatırım yönünü seçmelerine yardımcı olur. Özetle Tranchess, çeşitli risk/getiri çözümleri ile getiriyi artıran bir varlık yöneticisi olarak adlandırılabilir.

Tranchess token modeli

CHESS, şu anda BSC’de yayınlanan ancak ERC-20 standardını izleyen Tranchess Protocol’ün tek yönetim tokenidir. Tranchess ekosisteminde oylama, ücret iadesi vb. için yaygın olarak kullanılmaktadır. CHESS tokenleri, azalan bir programla 4 yıl boyunca piyasaya sürülecek. Dağıtımı aşağıdaki gibi olacak şekilde toplam 300 milyon CHESS tokeni olacaktır:

 • Token arzının %20’si, bir hak kazanma programı ile Çekirdek Ekibe tahsis edilecektir.
 • Token arzının %5’i Tohum Yatırımcılar için olacak.
 • Token arzının %15’i sonraki fonlama turlarında gelecekteki yatırımcılar için ayrılacak.
 • Token arzının %50’si, CHESS tokenlerinin likidite madenciliği için tahsis edilecektir.
 • Token arzının %10’u Tranchess ekosistemi/hazinesi için ayrılmıştır: ortaklıklar, 3. taraf hizmetleri, listeleme ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı değildir.
 • CHESS token dağıtımı, uzun bir sabit haftalık emisyon kuyruğu ile 4 yıl boyunca ihraçları yavaş yavaş azaltmak için tasarlanmıştır. %50 topluluk teşvikleri Pancake ve Tranchess Uygulamasında dağıtılacaktır.
 • Tranchess Uygulamasında 1. hafta 300.000 token dağıtarak başlayacak ve 2. haftadan 4. haftaya kadar her hafta bir önceki haftaya ek olarak 300.000 token dağıtacak. 4. haftanın sonunda, birikmiş dağılım 3.000.000 olacaktır.

Tranchess (CHESS) yatırımcılarına neler sunuyor?

Tranchess platformu kullanıcılarına şu avantajları sunuyor:

 • Kalıcı kayıplara yol açmadan geliştirilmiş getiriler.
 • Düşük maliyetle ve zorunlu tasfiye olmaksızın kaldıraçlı pozisyonlar.
 • QUEEN sahipleri için sıfır kilitleme süresi olanağı.
 • TWAP (zaman ağırlıklı ortalama fiyat) kullanarak oracle saldırılarının önlenmesi

Sonuç

Bu makalede Tranchess (CHESS) nedir? sorusuna sizler için yanıt aradık. Ancak önemle belirtmek gerekir ki altcoin projelerine yatırım yapmak risklidir. Tranchess (CHESS)’da yeni ve gelişmekte olan bir kripto para projesidir. Bu nedenle herhangi bir kripto para yatırımı yapmadan önce kendi detaylı araştırmanızı yapmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu