Kripto Paralar

Binance’den Kritik Dogecoin Kararı: Süreçler Askıya Alındı!

Kripto para borsası devi Binance, sistemde tespit edilen bir hatadan dolayı Dogecoin (DOGE) çekim işlemlerini askıya aldı. Borsasının resmi internet sayfasından yapılan açıklamalara göre, 11 Kasım’da gerçekleştirilen bir sürüm güncellemesinde Binance’de DOGE ağından para çekme işlemleriyle ilgili küçük bir sorun keşfedildi. Borsa, kullanıcılara, DOGE ağından para çekme işlemlerinin bir süre kapalı kalacağını, bu süre zarfında diğer ağlarda işlem yapılabileceğini bildiriyor.

Dogecoin tekrar lider koltuğunda!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Dogecoin’in en büyük rakibi Shiba Inu (SHIB), geçtiğimiz günlerde birden fazla kripto balinası tarafından yağmalanmıştı. SHIB, bu süreçte günlük %150 ve haftalık %300’e varan kazançlar elde etti. Ayrıca, ilham kaynağı Dogecoin’i geride bırakırken, zaman zaman Polkadot’un (DOT) sekizinci sıra koltuğuna da yerleşti. Ancak, son günlerde Shiba’yı çevreleyen tehditler ciddi düzeltmelere neden oldu. Şu an en büyük ikinci meme coin, 0.00008845 dolar ATH’sinin %36.54 altında 0.00005664 dolardan işlem görüyor.

Shiba Inu’da neler yaşandı?

Geçtiğimiz günlerde SHIB’te büyük düşüşü başlatan balina hareketleri gözlemlenmeye başladı. Popüler meme token’i, Eylül ayından bu yana gördüğü en büyük günlük satıştan sonra koyu kırmızı renkte kaldı. Verilere göre SHIB 5 Kasım’da %15’den fazla geriledi ve bir Shiba Inu balinası o zamanlar kabaca 2,8 milyar dolar değerinde olan 40 trilyon SHIB’lik cüzdanını hareket ettirdi. Yazım sırasında Dogecoin 0.2593 dolardan işlem görürken, piyasa değerine göre 4 milyar dolar farkla 10’uncu sıradaki SHIB’nin bir üst sırasında konumlanıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu