Kripto Paralar

Bir Birinci: Türk Kuaförden Kripto Para Hamlesi!

İzmirli bir kuaför olan Samet Zili, Londra’daki kuaför salonunda kripto para ödemelerini kabul etmeye başladı. Zili, bu hamlesiyle kripto parayla ödeme alan ilk kuaför oldu. Kuaför, saçları yapılırken bir yandan da kripto işlemi yapan müşterilerinden ilham aldığını söyledi. İşte ilginç olayın detayları…

Türk kuaför, kripto para ödemelerini kabul ediyor

Londra’da Hairbysam adıyla hizmet veren İzmirli kuaför Samet Zili, artık kuaför salonunda kripto parayla yapılan ödemeleri kabul ediyor. Zili, bu yöntemin hiçbir kuaför tarafından kullanılmadığını öğrenince, bu alanda öncü olmak istediğini belirtti ve bu hamlesiyle bir ilke imza attı. Zili, bu fikrin gözlemleri sonucu ortaya çıktığını, salonuna gelen müşterilerin bazılarının saçları yapılırken kripto işlemleri yaptığını gördüğünü belirtti.

Kuaför, bu hamlesinin kendi markasını dünyaya açma yolunda önemli bir fırsat sağladığını söyleyerek “Teknik hazırlıkları yaparak kripto para ile ödeme almaya başladık. Şimdi müşterilerimizin neredeyse üçte biri bu şekilde ödeme yapıyor. Yakın gelecekte bu yöntemin daha da yaygınlaşacağını ve fiziki paranın büyük ölçüde ortadan kalkmasını bekliyorum,” ifadelerini kullandı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dünya çapında birçok şirket, ödeme seçeneği olarak kripto paraları sunmaya başlıyor. Ancak ülkemizde kripto paralar ödeme yöntemi olarak kullanılmadığı için, bu tarz şirketlerin Türkiye’deki örnekleri artık yok.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu