Kripto Paralar

Bir Çocuktan Kripto Para Hırsızlığı: Hesabı Tek Tuşla Boşalttı!

Kanada, Hamilton, Ontario’dan bir çocuk, 46 milyon dolarlık (Kanada doları) kripto para hırsızlığı nedeniyle emniyet yetkilileri tarafından tutuklandı. Söz konusu hırsızlık vakası, bir kişinin gerçekleştirdiği şimdiye kadarki en büyük soygunlardan birisiydi. Haberin detayları için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Çocuk yaştaki şahıstan inanılmaz kripto para hırsızlığı

Polisler, kurbanının cep telefonunu ve dijital servetini çalan çocuğun izini sürerek, yakalamayı başardı. Hırsız çocuk, kurbanını, telefon numaralarını çoğalttığını ve iki faktörlü yetkilendirme isteklerini engellediğini gören bir SIM swap saldırısıyla hedef aldı. Polis, dolandırıcının toplamda yaklaşık 46 milyon Kanada doları (36 milyon sterlin) değerinde kripto para ele geçirdiğini açıkladı. Bahsedilen kripto hırsızlığının, şimdiye kadar bir kişiden çalınan en büyük miktar olduğu söyleniyor.

Çocuk çaldığı kripto parayı “oyun camiasında nadir görülen” bir online kullanıcı adına harcadı. İşlem, müfettişlerin hesap sahibinin kimliğini tespit etmesine yardımcı oldu. Kanada, Hamilton, Ontario’dan çocuk, hırsızlık ve suç yoluyla elde edilen mülk veya mülk gelirlerine sahip olmaktan tutuklandı. Hırsızın serveti, bir günde toplam 7 milyon doları aşan kripto para birimi devralmasından oluşuyordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu