Kripto Paralar

Bir Dünya Devi Shiba Inu’yu Portföyüne Ekleyebilir: SHIB Fırladı!

Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) için yeni bir söylenti ortaya atıldı. Söylentilerin ardından SHIB fiyatında ani sıçrama yaşandı. İşte detaylar…

SHIB ve Newegg söylentileri altcoin’in fiyatını yükseltti

Çevrim içi elektronik perakendecisi Newegg’in, Shiba Inu’yu kabul edeceğine dair söylentiler ortaya çıktı. Şirket tarafından gece saatlerinde yayınlanan şifreli bir tweet’te, geliştirici Shytoshi ve ikinci en büyük meme coin’i resmi Twitter hesabını etiketledi. Tweet’te “Bize mesaj atın. Size soracak bir sorumuz var,” ifadeleri yer alıyor. Shiba Inu topluluğu hemen Newegg’in SHIB’yi yeni bir ödeme seçeneği olarak ekleyebileceğini düşünmeye başladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere elektronik odaklı şirket Nisan ayında Dogecoin (DOGE) ödemelerini etkinleştirdi. Ayrıca şirket, 2014 yılında Bitcoin’i ilk benimseyen şirket oldu.

 Bu sırada SHIB’in fiyatı yükselişe geçti. 26.8 milyar dolarlık piyasa değeri ile on birinci sırada yer alan meme coin, son 24 saat içerisinde gördüğü 0.00004386 dolardan 0.00005132 dolara kadar yükseldi. Kripto para birimi son 24 saatte yüzde 15’e yakın artış yaşadı. Ancak son 7 günde değerinden yüzde 5.8, son 14 günde ise yüzde 21.6 kaybetti.  Shiba Inu, Ağustos 2020’de Ryoshi adı altında anonim bir kişi tarafından oluşturuldu. Belirli bir yatırımcı topluluğu, Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi önemli kişilerin bu coin’den bahsetmesi ile birlikte meme tokenı hız ve değer kazandı. SHIB, kendisini “Dogecoin Katili” olarak adlandırıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu