Kripto Paralar

Birkaç Çöküşü Bilen Bitcoin Balinası, Bakın Artık Ne Yapıyor?

Birkaç piyasa çöküşünü öngördüğü bilinen bir Bitcoin (BTC) balinası, kripto para traderları arasında bir kez daha dikkatleri üzerine çekiyor. Balina, BTC’leri biriktiriyor gibi görünüyor. Balina işlemlerinin detaylarını paylaşıyoruz…

Verilere göre devasa Bitcoin balinası, BTC biriktiriyor

Kripto para piyasasında yaşanan çöküşlerden birkaçını doğru bir şekilde bilmiş olan bir balina, BitInfoCharts verilerine göre, var olan en büyük borsa dışı BTC adresine sahip. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ekim ayının başlarında, en büyük kripto varlığının fiyatının yüzde 11 düşüşle 66.711 dolardan 58.878 dolara düştüğünü öngören balinanın adresi, düşüşünün öncesinde, BTC’yi hızlı bir şekilde hareket ettirmeye başladı.

Şimdi, Bitcoin’in bu ayki büyük geri çekilmesinden sonra, balina BTC biriktiriyor gibi görünüyor. Büyük cüzdanın sahibinin işlemleri, Twitter’daki kripto para traderlarının dikkatini çekiyor. 12 Kasım’da balina 1.123 BTC’yi cüzdanına ekledi. Ardından 15’inde 207 BTC daha satın aldı. Ertesi gün balina, 17’sinde ve 18’inde sırasıyla 700 ve 484 BTC satın almadan önce 1.647 BTC daha biriktirdi. Sonuç olarak balina, 12 Kasım’dan bu yana, yani sekiz günde yaklaşık 4.066 BTC biriktirmiş durumda. Bu BTC’lerin dolar cinsinden değeri, 240 milyon doları geçiyor. Cüzdandaki Bitcoin’lerin toplam değeri ise 6.2 milyar dolara çıktı. BTC şu anda, 24 saatin en düşük seviyesi olan 56.717 dolardan yüzde 4 artışla 58.739 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu