Kripto Paralar

Bitcoin Balinasından Türkiye’ye Farklı Tavsiye: 10x Yapabilirsiniz!

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, Türkiye Merkez Bankası’na  (TCMB) verdiği tavsiye ile gündeme geldi. Saylor’a göre Türkiye, Bitcoin satın alarak yatırımını “sadece 5 yılda 10 katına çıkarabilir”.

Michael Saylor: Türkiye Bitcoin alırsa 10x yapabilir

İş zekası şirketi MicroStrategy, Bitcoin yatırımlarından muazzam bir kâr elde etmesiyle gündeme geliyor. Bitcoin son haftalarda yükseliyor ve bugün Nisan ayından bu yana ilk kez 60.000 dolar seviyesini kırdı. Gerek kişisel yatırımları, gerekse MicroStrategy’nin BTC alımları olsun, Michael Saylor en büyük BTC balinalarından biri olarak kabul ediliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ağustos ayının sonlarında, Bitcoin’in yaklaşık 45.000 dolar değerinde olduğu zaman, MicroStrategy, 3.907 BTC’yi satın almak için 177 milyon dolar akıttı ve o sırada toplam varlıklarını 108.992’ye getirdi.

Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen bir röportajda, Türkiye’ye de Bitcoin satın almasını tavsiye etti. Saylor, Türkiye Merkez Bankası’nın gidip 5 milyar dolar değerinde BTC satın alıp bunu önümüzdeki 10 yıl boyunca saklaması durumunda, değerinin 50 milyar dolara çıkacağını söyledi. Saylor, “Bu sayede, Türkiye’deki 50 milyon insanın para birimini güçlendirirsiniz,” ifadelerini kullandı. Saylor ayrıca, BTC ile desteklenen para birimlerinin ülkelerin kalkınmasına yardımcı olabileceğini belirtti. BTC, yazım sırasında 61.391 dolardan el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu