Kripto Paralar

Bitcoin, DOGE Değil: 2 Milyardere Nazaran, Bu Altcoin En İyisi!

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin fiyat hareketini takip ediyor. Yazım itibariyle, lider altcoin Ethereum (ETH) yüzde 5.46 artışla 3.872 dolar fiyat ve 456 milyar dolarlık piyasa değeri ile işlem görüyor.

Mark Cuban’dan lider altcoin Ethereum’a övgü

Bu, son altı hafta içinde ilk kez ETH fiyatının 3.800 dolar seviyesini geçmesi oldu. Bir süre 3.300 dolar civarında konsolide olduktan sonra, Ethereum (ETH) şimdi 4.000 dolar ve üzerine bir hamle yapıyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, zincir içi temellerine göre de güç kazanmaya devam ediyor. Borsalardaki toplam ETH arzı düşüşte kalmaya devam ediyor. Merkezi borsalardan ve soğuk cüzdanlara büyük bir ETH çıkışı var. Ayrıca, Ethereum 2.0 mevduat sözleşmelerindeki toplam ETH sayısı 8 milyonu geçti.

Geçtiğimiz günlerde CNBC’ye konuşan Mark Cuban, Ethereum’un geleceği konusunda daha iyimser olduğunu söyledi. Cuban, kripto alanında yeni başlayanlara hangi kripto para birimini önereceği sorulduğunda, Ethereum (ETH) adını verdi. “Bir yatırım olarak, bence Ethereum en fazla artı yöne sahip” diye ekledi. Cuban ayrıca, Ethereum’un “gerçek para birimine” en yakın olduğunu ve daha önce daha fazla satın almış olmasını dilediğini de sözlerine ekledi. Ethereum ekosistemi, bu yıl merkezi olmayan finans (DeFi) ve NFT’lere yönelik güçlü talebin ortasında yıldız büyümesine tanık oldu.

Barry Sternlicht: Bitcoin aptal bir coin

Son zamanlarda, CNBC’ye konuşan emlak milyarderi Barry Sternlicht, Ethereu için de övgüler yağdırdı. Sternlicht, “Bitcoin aptal bir coin’dir, bir değer deposundan başka gerçek bir amacı yoktur ve çılgınca volatildir. Ethereum -bunun bir kısmına sahibim- bu programlanabilir bir Bitcoin ve bu sistem üzerine inşa edilmiş tonlarca başka coin var,” ifadelerini kullandı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ethereum’daki (ETH) kurumsal girişler 2021’in başından beri istikrarlı bir şekilde büyüyor. Uzmanlara göre Bitcoin ETF’i piyasaya çıktığında, finansal oyuncular çok yakında Ethereum ETF’ye başvurmaya başlayacaklar. Vadeli işlemler tabanlı Bitcoin ETF’inin onaylandığı haberleri göz önüne alındığında, bunun uzak olmadığı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu