Kripto Paralar

Bitcoin, DOGE Düşerken Bu 2 Altcoin Zıplıyor! İşte Sırrı

ABD’de bir Bitcoin ETF’inin onaylandığına yönelik haberlerin ardından neredeyse 63.000 dolara yükselen Bitcoin (BTC), bugün, hafif bir düşüş yaşadı ve 60.500 dolar seviyelerine geriledi. Genel kripto para piyasasında işlem görenlerde de çok büyük fiyat hareketleri gözlemlenmese de, iki popüler altcoin günün en çok kazananlarından oldu. İşte detaylar…

Popüler altcoin Fantom (FTM) yüzde 12 yükseldi

İlk olarak, Fantom (FTM) yüzde 11.99 oranında yükseldi. Fantom, kendi konsensüs algoritmasını kullanarak geliştiricilere merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri sağlayan yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik (DAG) akıllı sözleşme platformudur. Fantom, kendi bünyesindeki token FTM ile birlikte, akıllı sözleşme platformlarıyla ilgili sorunları, özellikle de geliştiricilerin iki saniyenin altına indirdiklerini söyledikleri işlem hızını çözmeyi hedefliyor. Fantom ürün teklifini denetleyen Fantom Vakfı, ilk olarak 2018’de, Fantom’un ana ağı olan OPERA’nın Aralık 2019’da piyasaya sürülmesiyle kuruldu.

Fantom ağında pek çok yeni gelişme yaşandı. Örneğin, OperaFomo, FTM “çeşmesi” oluşturdu. Bu sayede kullanıcılar FTM tokenını alabiliyor. Ayrıca Peerzap Finance, TrueUSD, miMatic gibi ekosistemlerle ortaklıklar ve entegrasyonlar kurdu.

https://twitter.com/FantomFDN/status/1449034234740580357

Bitcoin odaklı STX yükseldi

İkinci olarak Stacks (STX), token fiyatında yüzde sekizlik bir artış gördü. Stacks, Bitcoin odaklı bir projedir. Bitcoin ağına akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar getirmeyi amaçlayan birinci katman bir Blockchain çözümüdür. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bir Bitcoin ETF hakkında devam eden tartışmalar, özellikle en iyi kripto para birimi ile ilişkili tokenler için kripto pazarında spekülasyon ve fiyat hareketini yönlendirmeye yardımcı olmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Cuma gecesi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun vadeli işlemleri baz alan ve ProShares tarafından piyasaya sürülecek bir Bitcoin Strategy ETF’ini onayladığına dair haberleri bildirdik. 16 Ekim Cuma günü, bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onayı ile ABD’de ana akım haline gelen ilk düzenlenmiş kripto para birimi yatırım aracı oldu. ProShares, büyük olasılıkla Pazartesi günü NYSE’de ProShares Bitcoin Strategy ETF ile işlem görmeye başlayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu