Kripto Paralar

Bitcoin, DOGE Eriyor: Bu 6 Küçük Altcoin ise Rallide!

Son 24 saatte Bitcoin yüzde 1.8 oranında gerilerken diğer büyük kripto para birimleri de hafif düşüşler yaşıyor. Ancak piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan diğer kriptolar yükselmeye devam ediyor. Bu yazıda, en çok yükselen bu altcoin projelerini paylaşıyor olacağız…

Günün en çok yükselen altcoin projesi: Decentraland

Haftanın son iş gününün sabahında en çok yükselen coin, Decentraland (MANA) oldu. MANA, yüzde 17.85’lik bir yükseliş yaşadı. Decentraland (MANA), kendisini, kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan, Ethereum Blockchain’i tarafından desteklenen bir sanal gerçeklik platformu olarak tanımlıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere MANA, metaverse çılgınlığı yaşanmaya başlandığı sırada rekor kırmıştı. Decentraland, bugün, ICE Poker NFT koleksiyonunu satışa çıkardı.

Bugün yükseliş yaşayan ikinci coin, Mina Protocol (MINA) oldu. Mina Protocol, dApp’leri daha verimli çalıştırmak için hesaplama gereksinimlerini azaltmak için oluşturulmuş bir Blockchain’dir.  Mina, geçtiğimiz günlerde ChainSafe Systems ile ortaklık kurdu.

En çok yükselen üçüncü coin, The Sandbox (SAND) oldu. The Sandbox, 2011 yılında Pixowl tarafından başlatılan The Sandbox, kullanıcıların bir oyun biçiminde dijital varlıklar oluşturmasına, inşa etmesine, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir sanal dünyadır. The Sandbox üzerinde pek çok NFT koleksiyonu satışa sürülüyor ve ağ, bu açıdan popülerliğini koruyor. Ayrıca, geçtiğimiz haftalarda The Sandbox, sektördeki lider isimlerden 93 milyon dolar topladı.

XEC, STX ve ALGO da değer kazandı

En çok yükselen diğer coin’lerin arasında eCash (XEC), Stacks (STX), Algorand (ALGO) gibi coin’ler bulunuyor. Ecash (XEC), geçtiğimiz gün SwapSpaceCo ile ortaklık kurarak 25.000 XEC’lik bir çekilişin başlatıldığını duyurdu. XEC, yüzde 6.59 oranında yükseliş yaşadı.

Öte yandan akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) Bitcoin’e getirmek için tasarlanmış olan katman-1 Blockchain çözümü olan Stacks (STX), yüzde 6.28 oranında değer kazandı. Son olarak, çok çeşitli uygulamaları destekleyen, kendi kendini idame ettiren, merkezi olmayan, Blockchain tabanlı bir ağ olan Algorand’ın ALGO tokenı yüzde 5.45 yükseldi. ALGO, yakın bir zamanda &pay ile entegrasyon kurdu. Ayrıca şu anda, merkeziyetsiz yönetişim oylaması sürecinden geçiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu