Kripto Paralar

Bitcoin, DOGE ve ETH Düştü: Bu 4 Altcoin ise Rallide!

Geçtiğimiz günlerde 67.276 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydeden en büyük kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında 61.000 dolara gerilemiş durumda. Ethereum (ETH) 4.000 dolar seviyelerine inerken BNB, ADA gibi coin’ler de kırmızı tahtada işlem görüyor. Meme coin’leri Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) da hafif düşüşler yaşıyor. Peki, son 24 saatte en çok hangi altcoin’ler yükseldi?

BTC, DOGE düşerken en çok kazancı Huobi Token (HT) elde etti

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), yüzde 3.7’lik bir düşüş ile tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) öncesi görülen fiyatına geri döndü. Yazım sırasında 61.170 dolardan işlem görüyor. Ethereum (ETH) da 4.361 dolarlık ATH’sinin ardından 4.036 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 3.4’lük bir düşüş kaydetti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu haftanın başlarında 0.26 doların üzerine çıkan DOGE ise 0.24 dolar bölgesine yeniden döndü.

En büyük kripto paraların fiyat hareketleri böyleyken, kripto para borsası Huobi’nin yerel tokenı olan Huobi Token (HT), yüzde 10.63 oranında yükseldi. Huobi, yeni “Learn&Earn” serisini başlattı. HT, Ethereum ağına dayalı merkezi olmayan bir varlıktır ve ERC-20 uyumludur. HT’nin değeri kısmen Huobi kripto borsasının itibarına bağlıdır.

Diğer merkeziyetsiz platformlara bağlı tokenlar da yükseldi

En çok yükselen bir diğer coin, likiditeyi yönetmek için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı (AMM) kullanan stablecoin’ler için merkeziyetsiz bir platform sunan Curve’ün Curve DAO Token oldu. CRV, yazım sırasında yüzde 10.51’lik değer artışı görmüş durumda. Curve ekosistemindeki kilitli toplam değer (TVL), 17.6 milyar dolarlık kripto varlığı geçti.

Curve’deki TVL. Kaynak: DeFi Llama

Üçüncü olarak, kendi konsensüs algoritmasını kullanarak geliştiricilere DeFi hizmetleri sağlayan akıllı sözleşme platformu Fantom’ın FTM tokenı yüzde 10.27 yükseldi. Fantom ekibi, 25 Ekim’de Fantom Developer Conference gerçekleştirecek ve bu konferansın resmi borsa partneri Binance olacak. Öte yandan, ağdaki işlemlerin sayısı 100 milyonu geçti.

Son olarak, dApp’lerin oluşturulması ve kullanılmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir ağ olan Harmony’nin ONE tokenı yüzde 8.5 oranında yükseldi. Yakın zamanda, kripto para borsası Crypto.com, ONE/USDC işlem çiftini ticarete açtı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu