Kripto Paralar

Bitcoin Düşüşünü Öngören Analist, 13 Altcoin’li Portföyünü Paylaştı!

Bitcoin fiyatındaki sert düzeltmeyi önceden tahmin ederek, takipçilerini uyarmasından tanıdığımız, popüler kripto analisti Erhan Ünal, 10 Kasım’da, 373 bin Twitter takipçisine yaptığı paylaşımda, güncel kripto para portföyünü, maliyetleriyle birlikte açıkladı. Biz de Kriptokoin.com analistin portföyünde yer verdiği altcoin projelerine bir göz attık.

Bitcoin düzeltmesini tahmin eden analistin sepetine koyduğu altcoin projeleri

Türk kripto para piyasasında oldukça popüler olan Erhan Ünal, daha öncesinde Bitcoin (BTC) fiyatı 60.000 dolar seviyelerinden işlem görürken, BTC’de bir fiyat çöküşü olacağını ve 36.000 dolara gerileyeceği konusunda takipçilerini uyardı ve uyarısında haklı çıktı. Burada ilginç olan nokta ise analistin bu uyarıyı yaptığı zaman herkes, BTC’nin 100.000 doları hedeflediğini düşünüyordu ve bu sebeple analist tepkileri üzerine çekti. Ancak analist, bu konuda kendine güvendi ve tahmininde ısrarcı oldu ve 2021’in sert düzeltmesi konusunda uyarısına devam etti. Ve sonunda 30.000 dolar seviyelerine kadar düşen BTC, analisti tasdik etti.

Kripto analisti Erhan Ünal’ın sepetindeki ilk altcoin Filecoin (FIL). Filecoin (FIL), dosya depolama için eşler arası, merkezi olmayan bir ağ olan Filecoin tarafından sunulan yerel dijital token’dir. Token, dosya depolamanın güvenilirliğini sağlamak için ekonomik bir teşvik olarak sunuluyor. Analist, FIL’in kendisine maliyetinin 64,5 dolar olduğunu açıklıyor. CoinMarketCap verilerine göre altcoin fiyatı son 24 saat içinde %2,67 artışla 68,07 dolara yükseldi.

Analistin listesindeki bir diğer kripto para Internet Computer (ICP). Internet Computer dünya çapında binlerce bağımsız node operatörü ve veri merkezinin milyonlarca node makinesinin ağa katkıda bulunmasını mümkün kılıyor. Analistin maliyeti 44,75 dolarken, token yazının yazıldığı sıralarda 53,50 dolardan işlem görüyordu.

Kripto analisti Erhan Ünal’ın portföyünde bulunan diğer altcoin projeleri ise şunlar: Smooth Love Potion (SLP), Bakery Token (BAKE), Auto (AUTO), Chliz (CHZ), FC Barcelona Fan Token (BAR), Atletico De Madrid Fan Token (ATM), Manchester City Fan Token (CITY), Galatasaray Fan Token (GAL), Fenerbahçe Token (FB), Trabzonspor Fan Token (TRA).

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu