Kripto Paralar

Bitcoin, ETH ve XRP Çöküyor: Bu 6 Altcoin ise Güçlü Artıyor!

Bitcoin (BTC)’in yeniden 60.000 dolarlık seviyenin altına inmesi ile Ethereum, XRP gibi pek çok kripto para birimi de düşüş yaşadı. Kripto para piyasasının toplam değeri geçtiğimiz günlerde 3 trilyon doların üzerindeyken, yazım sırasında 2.71 trilyon dolarda. Piyasada hakim olan bu genel hissiyata rağmen yükseliş yaşayan altcoin projeleri de mevcut. Kriptokoin.com olarak piyasa değeri ile ilk 100’de yer alıp en çok yükselen 6 altcoin’i paylaşıyoruz…

Popüler altcoin SAND, yeni etkinliğin duyurusuyla ivme kazandı

Günün en çok kazananı, metaverse çılgınlığıyla yükselişe geçen The Sandbox (SAND) oldu. SAND, son 24 saatte yüzde 27 yükseldi. Animoca Brands’in sanal mülk ve oyun firması The Sandbox, Metaverse’ünün bir bölümünü, çok haftalık bir oyna-kazan (P2E) Alpha etkinliği aracılığıyla ilk kez oyunculara açacağını duyurdu. Sandbox’ın sanal oyun dünyası, kullanıcıların Metaverse’de geçirdikleri zamandan kazan-kazan modeli aracılığıyla para kazanmalarını sağlar. Oyuncular oyun içinde arazi satın alabilir ve NFT’ler oluşturabilir ve çeşitli görevleri tamamlayarak Sandbox tokenı (SAND) kazanabilir. Ayrıca tokenı stake edebilirler. Firmanın 17 Kasım tarihli duyurusuna göre, etkinlik 29 Kasım’da TSİ 16:00’da başlayacak ve 20 Aralık’a kadar devam edecek

En çok yükselen ikinci altcoin, WAX (WAXP) oldu. WAX Blockchain’i de NFT alanına açılmış durumda ve 18 Kasım’da “Chris (Simpsons artist)” isimli ünlü anonim sanatçının NFT koleksiyonu WAX ağına gelecek. WAXP, yüzde 9.22 yükseldi.

En çok yükselen üçüncü coin, yine bir metaverse projesi olan Decentraland’in MANA tokenı oldu. MANA, yüzde 8.39 değer kazandı. Decentraland, Barbados’un ilk metaverse elçiliği için ülke ile ortaklık kurarak gündeme geldi.

CRV, LEO ve AVAX değer kazandı

Dördüncü sırada, likiditeyi yönetmek için otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı kullanan, stablecoin’ler için merkezi olmayan bir borsa olan Curve’ün Curve DAO Token (CRV) bulunuyor. CRV, yüzde 8.25 oranında değer kazandı. En çok yükselen beşinci coin ise iFinex ekosistemine ait UNUS SED LEO (LEO) oldu. LEO, yüzde 6.96 oranında yükseldi.

Son olarak, merkezi olmayan uygulamalar ve özel Blockchain ağları için oluşturulmuş birinci katman Blockchain olan Avalanche’ın AVAX tokenı yükseldi. Avalanche’ın arkasındaki Ava Labs, yakın zamanda Deloitte ile ortaklık kurdu. Deloitte, eyalet ve yerel yönetimlerin federal acil durum finansmanı için uygunluklarını kolayca göstermelerine yardımcı olmak için Avalanche Blockchain’ini kullanan yeni bir felaket kurtarma platformunu etkinleştirecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu