Kripto Paralar

Bitcoin Fiyatı Çöktü: 4 Analist Sıradaki Seviyeyi Açıkladı!

Bir haftadan kısa bir süre önce Bitcoin fiyatı yükselip tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları gördü. Topluluk, yukarı yönlü hareketin devam edeceğini ve BTC’nin 70.000 doları ne zaman aşacağını düşünürken, manzara değişti. Gün içerisinde Bitcoin, 58.500 dolara kadar gerileyerek son günlerin en düşük seviyelerini gördü.  Bu fiyat hareketi üzerine analistler, BTC’nin sıradaki hamlesine yönelik tahminlerini paylaştı. Kriptokoin.com olarak ünlü isimlerin öngörülerini derledik…

Bitcoin fiyatı sert düştü, sırada neler var?

Bitcoin’in fiyatındaki kayıp ile piyasa değeri de 1.126 trilyon dolara düştü ve bir günde neredeyse 130 milyar dolarlık düşüş yaşadı. Yazım sırasında 59.704 dolara toparlanmış olan BTC, yine de 60.000 dolar seviyesinin altında yer alıyor. Peki, analistler BTC hakkında neler diyor? Türkiye’deki topluluğun yakından takip ettiği Erhan Ünal’a göre Bitcoin, trend çizgisini kırdı ve 59.950 dolar civarını işaret eden yeşil bölge, destek seviyesi durumunda.

Yaygın olarak takip edilen bir diğer analist olan Enes Turan ise Bitcoin’de ana kalenin 57.000 dolar seviyelerinde olduğunu, fiyatın “en kötü oradan dönmesi gerektiğini” söylüyor. Şu anlık sıkıntı görmediğini belirten analist, takipçilerine “sakin olmalarını” belirtiyor.

Bir diğer popüler analist olan Selcoin ise öncü kripto para biriminin 58.500 dolarlık desteği test ettiğini ve bu destekte tutunmasını beklediğini söyledi.

Son olarak dünyaca ünlü kripto analistlerinden biri olan Michael van de Poppe, Bitcoin’in 66.000 dolar seviyesinde reddedildiğini ve düşmeye başladığını; şu anda destekte olduğunu yazdı. Analiste göre 63.000 dolar artık bir “yükseliş tetikleyicisi” ve herhangi bir yukarı yönlü ivme için bunun kırılması gerekiyor. Aksi takdirde 54.000 dolar görülebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu