Piyasalar

Bitcoin fiyatları 65 bin dolara gidiyor

Bitcoin fiyatları, haber akışlı yükseliş hareketlerini sürdürürken, tarihi zirvesine biraz daha yaklaştı. Huobi Global Araştırma Müdürü Süllü, “Bitcoin’de oluşan teknik görüntüye bakıldığında var olduğu yükseliş kanalında hareket devam etmekle birlikte 64 bin 800 dolara uzanan bayrak formasyonu mevcut. Bu görüntü içerisinde Bitcoin 59 bin 800 dolar üzerinde tutundukça kanal görünümünde yükselişine devam edebilir” şeklinde değerlendirdi.

Bitcoin yatırımcılarının gözü bugün ABD’den gelecek haberdeydi. Beklenen haber geldi ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ilk Bitcoin vadeli fonlarına (ETF) onay verdi. İlk Bitcoin ETF’lerinin bu hafta içinde işlem görmeye başlayacağı haberinin gelmesiyle Bitcoin fiyatları tarihi zirvesine bir adım daha yaklaştı.

Piyasanın uzmanları, olumlu bir senaryoda yıl sonunda Bitcoin fiyatının 80 bin dolar seviyesine kadar yükselebileceğine işaret ederken; Bitcoin, tüm zamanların rekor seviyesini 14 Nisan’da 64 bin 813 dolara yükselerek kırmıştı.

Bitcoin fiyatları, tarihi zirvesinden sonra gördüğü en yüksek seviyelerdeki seyrini sürdürürken, gün içerisinde en düşük 59 bin 377 dolar, en yüksek ise 62 bin 617 dolar seviyesini gördü. Bitcoin fiyatları saat 14.38 itibarıyla yüzde 2,21 oranında düşüşle 61 bin 147 dolar seviyesinde hareket ediyor. Ethereum fiyatları da, şu dakikalarda yüzde 3,59 oranında düşüşle 3 bin 740 dolar seviyesinde hareket ediyor.

bigpara.hurriyet.com.tr

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu