Kripto Paralar

Bitcoin Milyarderi Şaşırttı: Yüzde 15 Satış Yapacak!

Bitcoin (BTC) milyarderi Chamath Palihapitiya, San Francisco merkezli kripto para ve hisse senedi alım satım platformu SoFi üzerindeki hisselerinin %15’ini satacağını duyurdu. Aynı zamanda VC fonu Social Capital Partnership’in kurucusu ve CEO’su olan Palihapitiya, satışın “bir miktar nakit rezerv oluşturmak ve birkaç yeni yatırımı finanse etmek” için yapıldığını söylüyor. Duyurunun ardından, SoFi Technologies Inc. hisselerinin uzun vadeli işlemlerinde Perşembe günü düşüş yaşandı. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Bitcoin milyarderi SoFi hisselerini satıyor

Chamath Palihapitiya, 19 Kasım tarihli gönderilerinde SoFi hisselerini satacağını doğruladı. Ayrıca, bu yatırımlar arasında Twitter’da yayınlanan bir mektupta, Clover Health Investments Corp.’daki hissesini artırmayı beklediğini söyledi. Palihapitiya’nın firmasının SoFi’deki orijinal hissesinin %85’ini elinde tuttuğunu biliniyor. Satışı açıklamasının ardından SoFi hisselerindeki düşüşte %1,6’ya ulaştı. San Francisco merkezli SoFi, Nasdaq’taki ilk çıkışını bu yıl Palihapitiya’nın açık çek şirketi ile birleştikten sonra yaptı.

Bitcoin milyarderi Chamath Palihapitiya, 19 Kasım tarihli tweet’te şu ifadelere yer veriyordu:

1/ Birçoğumuz bu günlerde piyasalarda neler olup bittiğini anlamlandırmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımıza devam etmek için yakın zamanda yaptığımız bazı gözlemler ve hamleler:

Tweet’in ikinci dizisi:

2/ Bu hafta, Mitra Chem gibi geleceğimizi şekillendirecek teknolojilere yapılan son yatırımları finanse etmek için SOFI’deki pozisyonumuzun %15’ini sattık. SOFI’yi desteklemekten gurur duyuyoruz ve hala orijinal hissemizin %85’ini elinde tutuyoruz.

Recall SoFi (SOFI), Chamath’in SPAC Social Capital Hedosophia Holdings V şirketi ile boşluk giderme anlaşmasını tamamladıktan sonra ilk olarak 1 Haziran’da işlem görmeye başladı. Haziran ayında SoFi, küçük yatırımcılara Chamath’ın SPAC’lerinden bazılarının halka arz hisselerini teklif etti. Satışın ardından SoFi hissesi aşağıdaki tabloyu kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu