Kripto Paralar

Bitcoin Milyarderinden, Elon Musk’a Kripto Para Tavsiyesi!

Bitcoin milyarderi Michael Saylor, Tesla CEO’su Elon Musk’a, elektrikli otomobil üreticisindeki potansiyel satışından elde edilen gelirin Bitcoin’e (BTC) dönüştürmesini tavsiye ediyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Michael Saylor’dan Elon Musk’a Bitcoin tavsiyesi

Michael Saylor, Elon Musk’un yenilikçi otomobil şirketindeki hisselerinin %10’luk olası satışından elde edilecek 25 milyar dolarla, Bitcoin (BTC) satın almanın çeşitli faydaları olabileceğini söylüyor:

Hedef çeşitlendirme ise, dikkate alınması gereken alternatif bir strateji, TSLA bilançosunu bir Bitcoin Standardına dönüştürmek ve 25 milyar dolarlık BTC satın almaktır. Bu, vergi açısından verimli bir şekilde tüm yatırımcılar için çeşitlendirme, enflasyon koruması ve daha fazla avantaj sağlayacaktır.

Saylor’un tavsiyesi, Musk’ın Twitter takipçilerine Tesla’daki hisselerinin bir kısmını satması gerekip gerekmediği konusunda anket yapmasından sonra geliyor. Elon Musk, geçtiğimiz günlerde bir Twitter anketinde takipçilerine şu konuda danışmıştı:

Son zamanlarda vergiden kaçınmanın bir yolu olan gerçekleşmemiş kazançlardan çok şey yapıldı, bu yüzden Tesla hissemin %10’unu satmayı öneriyorum. Bunu destekliyor musunuz?

Sonraki bir tweet’te Musk, başka bir ücret almadığı için vergi ödemek için hisse senedini satması gerektiğini açıkladı. Elon Musk tek yolun satmak olduğunu söylüyordu:

Dikkat edin, hiçbir yerden nakit maaş veya ikramiye almıyorum. Sadece hisse senedim var, bu yüzden şahsen vergi ödememin tek yolu hisse senedi satmak.

3.5 milyonu aşkın oydan sonra, ankete katılanların %57.9’u Musk’ın Tesla hisselerinin %10’unu satmasına evet, %42.1’i ise hayır oyu verdi. Musk, anketi başlattıktan sonra “ne şekilde giderse gitsin bu anketin sonucuna bağlı kalacağına” söz vermişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu