Kripto Paralar

Bitcoin Milyarderinden Türkiye’ye Kripto Para Tavsiyesi!

Bitcoin (BTC) dünden bugüne düşüş yaşamış ve son 7 günde yüzde 12.3’lük bir kayıp kaydetmiş olsa da, pek çok insan BTC’den ilham almaya ve öncü kriptoyu “bir umut” olarak göstermeye devam ediyor. MicroStrategy’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in ülkemiz için tek umut olduğunu belirtti.

Michael Saylor: Bitcoin tek umut!

Türk lirası dokuz yıldır art arda gerileyerek Mart ayından bu yana değerinin üçte birini kaybetti. Michael Saylor da bu verilere dayanarak Türkiye için BTC tavsiyesinde bulundu. Para biriminin çok yönlülüğünü ve hakimiyetini artırmak için Saylor, TL’den USD’ye (ABD dolarına) geçişin yalnızca çöküşü yavaşlatabileceğini, ancak sorunu tamamen çözemeyeceğini belirtti. Bu nedenle Bitcoin’in (BTC) gücünü benimsemenin, verilen hasarı tamamen tersine çevirebileceğini ve ekonomiyi daha iyi bir sonuçla canlandırabileceğini belirtti.

Michael Saylor’un Türkiye’ye yönelik Bitcoin tavsiyesi, BTC’nin ana akımda kabul edilmesini hevesle desteklediğini açıkça gösteriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Saylor, BTC’nin sıkı bir hayranı. Sürekli olarak kripto paralar, özellikle Bitcoin hakkında tweet atıyor. Kendisini bir kripto gurusu olarak bile adlandırdığını söyledi. Saylor ayrıca, şirketi Microstrategy’nin hazinesinde BTC tutmasıyla da kripto alanında oldukça tanınan bir sima. ABD merkezli şirketin şu anda elinde tuttuğu BTC miktarı 114.042 civarında.  Öte yandan Saylor’un Türkiye ve BTC hakkında söyledikleri, son zamanlarda yaptığı “Bitcoin, Kanada için umuttur” açıklamasıyla da örtüşüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu