Kripto Paralar

Bitcoin Rekora Doymuyor! İşte 67 Bin Dolardan Sonraki Düzeyler

Bitcoin (BTC), şimdi tekrar fiyat keşif moduna girmeye çalışırken, tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmek için 65.000 dolar engelini geride bıraktı. BTC şu anda son 24 saatte %7.51’lik artışla 67.000 doların hemen altında işlem görüyor. En hacimli kripto para birimi şimdi 70.000 doları hedefleyebilir ve mevcut yükseliş momentumuna bakıldığında, analist Prashant Jha’ya bundan çok uzak görünmüyor…

Bitcoin fiyatında neler yaşandı?

BTC, düşüşlü bir Eylül’ün ardından Ekim’e 45.000 doların altında başladı, ancak geçen ayki kayıplarının çoğunu ilk haftada geri aldı ve ikinci haftada, Mayıs piyasası çöküşünden kaynaklanan hasarların çoğunu zaten sarmıştı. Bitcoin savunucuları, Ekim ayının bu yılın başında görülen boğa koşusunu yeniden ateşleyebileceğini ve BTC’nin dolar karşısında düşüş evresinden önce yaklaşık 3 kat arttığını tahmin ediyor. Bitcoin, görünürde hiçbir engel olmayan bir fiyat keşif moduna girerken benzer bir hamle yaparsa, analiste göre 100.000 dolar fiyat tahminini kolayca geçebilir.

Bitcoin yükselişi, traderlerin fiyat artışı beklentisiyle BTC dolarından uzaklaşmaya devam ettikçe azalan döviz arzının ardından geliyor. Borsalardaki Bitcoin arzı, yüksek yükseliş hissini gösteren üç yılın en düşük seviyesine düştü. ProShares Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’nin (BITO) ilk günü onaylanması ve rekoru , en büyük kripto para biriminin yeni keşfedilen yükseliş dirilişinde önemli bir rol oynadı. BITO, işlem hacminde yaklaşık 1 milyar dolar ile ilk kez ikinci en büyük ETF hacmini kaydetti.

Tüm BTC sahipleri şimdi kar ediyor

Bitcoin’in yeni ATH’si ayrıca, herhangi bir fiyata BTC satın alan herkesin ve herkesin şu anda kârda olmasını sağladı. Önde gelen Fortune 500 şirketi MicroStrategy, şu anda BTC yatırımları üzerinden 3 milyar doların üzerinde kar elde ederken, Tesla’nın BTC doları karı 1 milyar doların üzerine çıktı.

Fiyat artışı aynı zamanda sadece bir ay arayla piyasa duyarlılığındaki sözleşmeleri de gösteriyor. Sadece Eylül ayında, birçok eleştirmen yeni bir dip için çağrıda bulunuyordu ve bugün piyasa 70.000 dolarlık bir fiyat hedefine bakıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu