Kripto Paralar

Bitcoin, Ripple ve Ethereum Hafta İçinde Hangi Düzeyleri Görecek?

Kripto analisti Akash Girimath, Bitcoin (BTC) fiyatının güçlü göründüğünü ve 60.018 dolar ile 63.567 dolar arasında değişen 2 günlük talep bölgesinden sıçradığı için daha yüksek zirveleri fethetmeye hazır olduğunu söylüyor. Analiste göre, Ethereum (ETH) fiyat hareketi, artan paralel kanal içinde yer almaya devam ediyor ve 5.000 dolarlık psikolojik seviyenin yeniden test edilmesini izliyor. Akash Girimath, Ripple (XRP) fiyatının, 2 doları yeniden test etmesine rağmen, 1,31 dolar ile 1,41 dolar arz bölgesinin altında mücadele ettiğini belirtiyor. Kriptokoin.com olarak Akash Girimath’ın BTC, ETH ve XRP analizlerini okuyucularımız için derledik.

“BTC yükseliş trendinin teyidi için 69.190 doların üzerinde bir günlük kapanış gerekiyor”

Analist Akash Girimath, yatırımcıların, BTC diğer altcoinlerden sermaye girişini yöneten yetkili bir hamle yapana kadar, kriptopara piyasasındaki dalgalanmanın devam etmesini bekleyebileceğini düşünüyor. Bitcoin fiyatı 10 Kasım’da 69.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) belirledi, ancak o zamandan beri %10 düştü. Analist, düzeltmenin, lider kriptoyu 60.521 dolar ile 63.620 dolar arasında değişen 2 günlük talep bölgesine ittiğini belirtiyor. Analist, teknik analizinde şu hususların altını çiziyor:

Bu hareket, BTC’ye yükseliş momentumunda bir artış başlatmak için bir temel verdi ve %6,5 oranında yükselmesine izin verdi. Bu yükseliş iyimser olsa da, yükseliş trendinin teyidi için 69.190 doların üzerinde bir günlük kapanış gerekiyor. Bunu yapmak, yükseliş görünümünü sağlamlaştıracak ve BTC’yi % 161,8 Fibonacci uzatma seviyesini 77.525 dolar olarak etiketlemeye itecek. Bu yükseliş %17’lik bir tırmanış ve yeni bir zirve oluşturacak. Bazı durumlarda, BTC bu koşuyu 80.000 dolara kadar uzatabilir.

Bitcoin (BTC) 1 günlük grafik / Kaynak: TradingView

Öte yandan analist, Bitcoin fiyatının 60.018 dolar ile 63.567 dolar arasında değişen 2 günlük talep bölgesine yeniden girmesi durumunda, yükseliş anlatısının biraz zayıflayabileceğini hatırlatıyor. Ayrıca analist, BTC 60.018 doların altında bir günlük kapanış gerçekleştirirse, yükseliş tezinin tamamen geçersiz olacağını konusunda uyarıyor ve bu hareketin, lider kriptoyu 56.004 dolara düşürebileceğini ifade ediyor.

Analiste göre Ethereum (ETH) fiyatı, yükseliş trendinde

Analist Akash Girimath, Ethereum fiyatının, 29 Eylül’den bu yana sürekli bir yükseliş trendinde olduğunu ve daha yüksek zirve ve daha yüksek dip seviyeler ürettiğini belirtiyor. Analist, bu trend çizgilerinin bağlanmasının, yükselen paralel bir kanalın oluşmasına neden olacağını söylüyor. Ancak bu yükseliş dalgalı oldu ve şu anda ETH 4.875 dolarda yeni bir zirve belirledikten sonra 4.609 dolarlık destek tabanının üzerinde seyrediyor. Ethereum fiyatı, 5.000 dolarlık psikolojik engeli etiketlemekten birkaç dolar uzakta olsa da, yükselişin bir geri çekilme olmadan daha yüksek devam edip etmeyeceği belli değil. Analist, bu durumu şu şekilde değerlendiriyor:

Bu nedenle yatırımcıların ETH trade konusunda dikkatli olmaları gerekiyor. Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, Ethereum fiyatı hala dalgalı kalabilir ve %161,8 Fibonacci uzatma seviyesi için 6.387 dolara koşabilir.

Ethereum (ETH) 1 günlük grafik / Kaynak: TradingView

Analist, 4.609 dolarlık destek tabanının kırılmasının, alıcılar arasında bir zayıflığı göstereceği ve Ethereum fiyatı 4.387 doların altında bir günlük kapanış üretirse, daha düşük bir dip yaratacağı ve yükseliş tezini geçersiz kılacağı konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Ripple (XRP) fiyat mücadeleleri

Analiste göre, Ripple fiyatı, 1,24 dolar direnç seviyesini başarılı bir şekilde kırmak ve üzerinde kalmak için üç aydan fazla bir süredir mücadele ediyor. Analist, bu konsolidasyonun, yükseliş trendini doğrulamak için kırılması gereken 1,31 ila 1,41 dolar arz bölgesiyle de karşı karşıya kalacağını belirtiyor. Akash Girimath, analizine şu seviyeler ile devam ediyor:

Bu senaryoda, Ripple fiyatı 1,54 dolarlık direnç bariyerini yeniden test edecek ve 14 Nisan’da oluşan 1,97 dolarlık en yüksek seviye için koşacak. Bu bariyerin üzerinde bir günlük kapanış, XRP fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesini 3,317 dolarda yeniden test etme yoluna sokacak.

Ripple (XRP) 1 günlük grafik / Kaynak: TradingView

Analist, Ripple fiyatı 1,24 dolarlık direnç bariyerini geçemezse, yükseliş momentumunun zayıflığına işaret edeceğini ve bu hareketin, XRP fiyatını %17 oranında düşürerek 1 dolar seviyesinde istikrarlı bir destek tabanına indireceğini ifade ediyor. Analiste göre, alıcılar burada bir geri dönüş girişiminde bulunabilirken, bunun altında bir günlük kapanış muhtemelen yükseliş tezini geçersiz kılacak ve XRP fiyatının 0,85 dolara düşmesine neden olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu