Kripto Paralar

Bitcoin, SHIB ve DOGE Düşüyor: Bu 4 Altcoin ise Fırlıyor!

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) yüzde 1.2’lik bir düşüş yaşarken en büyük meme coin’leri Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) da hafif düşüşler yaşıyor. Öte yandan, son 24 saatte piyasa değerine göre ilk 100’de yer alan 4 altcoin en çok yükselişi yaşadı. Kriptokoin.com olarak bunları inceliyoruz…

DOGE, sHIB düşerken Decentraland (MANA) yükselişini sürdürüyor

Bugün de bilinen kriptoların çoğu kırmızı tahtada işlem görürken, metaverse tokenları çift haneli kazançlar elde etmeyi başardı. Bunların ilki, Decentraland (MANA) oldu. Decentraland bir sanal gerçeklik oyunudur veya daha doğrusu, kripto para birimi tarafından desteklenen ve Ethereum Blockchain üzerine kurulmuş bir sanal yaşam platformudur; CoinMarketCap istatistiklerine göre, son 24 saatte yüzde 23.73 oranında yükseliş yaşadı.

Öte yandan, 2017 yılında açık kaynaklı bir proje olarak başlayan IoTeX, yüzde 19.89 yükseldi. IoTeX, amacı makineler için açık ekonomiyi güçlendirmek olan merkezi olmayan bir platform inşa etti. Yakın bir zamanda PlaceWar Games ile ortaklık kuran IoTeX, Relay Chain, Pocket Network ile bir konferans gerçekleştirdi.

CHZ ve SAND de yükseldi

Üçüncü sırada, Chiliz (CHZ) bulunuyor. CHZ, yüzde 13.91 oranında yükseldi. Chiliz, Malta merkezli FinTech sağlayıcısı tarafından spor ve eğlence için önde gelen kripto para birimidir. Kullanıcıların en sevdikleri spor markalarının yönetimine katılmalarını sağlayan blockchain tabanlı spor eğlence platformu Socios’u işletiyor. Socios.com’un çoklu taraftar jetonları buna bir örnektir. Spor kulüpleri ve dernekleri için taraftar tokenları, taraftarlarıyla bağlantı kurmanın ve yeni gelir akışlarının kilidini açmanın bir yolunu sunar. Chiliz, yakın zamanda Kraft Sports & Entertainment ile ortaklık kurdu.

Son olarak, The Sandbox’ın SAND tokenı yüzde 12.7 oranında yükseliş yaşadı. 2011 yılında Pixowl tarafından başlatılan The Sandbox, kullanıcıların bir oyun biçiminde dijital varlıklar oluşturmasına, inşa etmesine, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir sanal dünyadır. Sandbox, merkezi olmayan otonom organizasyonların (DAO) ve değiştirilemez tokenların (NFT’ler) güçlerini birleştirerek, gelişen bir oyun topluluğu için merkezi olmayan bir platform oluşturur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu