Kripto Paralar

Bitcoin, SHIB yahut DOGE Değil: Bu 3 Altcoin Tepeye Çıktı!

CryptoDiffer tarafından sağlanan verilere göre, en aktif üç Blockchain’in, son 30 günde 130’dan fazla Github taahhüdü ile Kusama, Polkadot ve Cardano olduğu ortaya çıkıyor. Geliştirme etkinliği, Github’da DOGE veya Cardano gibi çeşitli geliştiriciler tarafından yapılan taahhütlerin sayısıyla ölçülmektedir. Kusama, Cardano ve Polkadot zirvede kalırken, Ethereum gibi diğer altcoin projeleri de 100 taahhüttün üzerine ulaştı. Solana ise 95 taahhüd ile 100’ü geçemedi.

SHIB veya DOGE dışında en fazla gelişen altcoin projesi

Kusama, sektördeki en gelişmiş projelerden biri haline geliyor, ancak bunun bir nedeni var. Kusama, mainnet yayınlamadan önce uygulamaları, yeni Blockchain’leri ve diğer her şeyi test etmek için tasarlanmış Polkadot için halka açık bir ortamdır. Altcoin projesi, Polkadot üzerinde inşa etmeye istekli geliştiriciler için bir sanal alan olarak hareket etmek üzere tasarlanmıştır ve bu da ağdaki en aktif olarak geliştirilmiş Blockchain olmayı makul kılmaktadır.

Cardano’nun zirveye yolculuğu

Cardano, 118 Github taahhüdü ile ağdaki en gelişmiş projelerin ilk üçü arasına girdi. Son 30 gün içinde Cardano geliştiricileri, proje için akıllı sözleşme teknolojisinin hızla gelişmesi ve ADA Blockchain üzerinde başlatılacak Dapp’ler için bir çerçeve oluşturmasıyla kripto dünyasına çok şey getirdi.

Piyasa nasıl tepki veriyor?

Genellikle, erken aşama geliştirme, kripto para birimlerinin fiyatına hemen yansımaz; bu nedenle, gelecekte ağ üzerindeki aktif çalışmanın sonuçlarını görebiliriz, ancak şu anda Kusama ve DOT, pazarın en iyi performans gösterenleri listesinde kalmaya devam ediyor. Cardano ise son 50 gündür belirli bir aralıkta hareket ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu