Kripto Paralar

Bitcoin, XRP ve Ethereum Varsayımı: Bu Düzeylere Gidiyoruz!

Kriptokoin.com olarak Bitcoin, Ethereum ve Ripple ile ilgili fiyat tahminlerine yer veriyoruz. BTC ve ETH önde ilerlerken XRP geride kaldı. Alıcılar ortaya çıkıp ilgi gösterdikçe Bitcoin fiyatı yeni zirveler belirlemeye devam ediyor. Ethereum fiyatı 5.000 dolara kilitleniyor ve yavaşlama belirtisi göstermiyor. Ripple fiyatının 2 doları tekrar ziyaret etmesi için 1,41 doları destek tabanına çevirmesi gerekiyor.

Bitcoin (BTC)’de yeni zirveler

Bitcoin fiyatı, yükselişin devam etmesi için tutulması gereken çok önemli bir talep bölgesinde geziniyor. BTC’yi günlük seviyesinin üzerinde bir kapanış yapmaya iten satın alma baskısının yeniden canlanması, yükseliş trendinin yeniden başladığını teyit edecek ve yeni zirvelerin geldiğini gösterecek. Böyle bir hareket, Etheruem ve Ripple’ın da yükselmesine neden olacak. Bitcoin fiyatı yükseliş momentumu bekliyor. Bitcoin fiyatı 9 Kasım’da 68.778 dolarda yeni bir yüksek seviye belirledikten sonra 63.805 dolar ila 67.162 dolar talep bölgesine girdi. Analist Akash Girimath’a göre, 67.162 doların üzerinde bir günlük kapanış, yeni bir yükseliş trendinin başladığını teyit edecek ve kriptoyu 77.908 dolarda %161.8 Fibonacci uzatma seviyesine itecek. Bu artış, mevcut konumdan %17’lik bir artış oluşturacaktır. Analiste göre, oldukça yükselişli ve uzun vadeli bir senaryoda, BTC’nin 100.000 dolarda veya %261.8 trend tabanlı Fibonacci’de yüksek bir seviye kurması muhtemel. Bitcoin fiyatı ilk kez altı haneli bölgeye gireceği için bu gelişme tarihi olacaktır.

Öte yandan, analiste göre Bitcoin fiyatı 67.162 doların üzerinde kapanamazsa, bunun yerine günlük 63.805 doların altında bir kapanış üretirse, alıcıların kaybolduğunu gösterecektir. Bu senaryoda, BTC, alıcıların geri dönüş yapabileceği korkunç durumlarda 65.000 dolarlık acil destek seviyesini veya 60.000 dolarlık bariyeri tekrar ziyaret edecektir.

Ethereum fiyatı yükselmeye devam ediyor

Ethereum fiyatı, 9 Kasım’da 4.849 dolarda yeni bir zirve belirledikten sonra geri çekilirken şu anda önde gelen kriptonun ayak izlerini takip ediyor. Satın alma baskısındaki potansiyel bir artış, ETH’yi 5.000 dolarlık psikolojik bariyere itecek. İyimser bir senaryoda, analiste göre bu artış, %161,8 Fibonacci uzatma seviyesine denk gelecek şekilde 6,387 dolara kadar uzayabilir.

Analiste göre, yükseliş görünümünden bağımsız olarak, Ethereum fiyatı 4.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına düşerse, 3.600 dolarlık istikrarlı destek seviyesini tekrar ziyaret edecek. Bu hareket yükseliş tezini geçersiz kılmasa da yükselişi geciktirecek.

Öte yandan Ripple fiyatı, başka bir yükselişten önce zaman buluyor. Ripple fiyatı, 1,31 ila 1,41 dolar arasında değişen bir direnç alanıyla karşı karşıya olduğu için Bitcoin veya Ethereum’dan farklı. Bu tedarik bölgesi çok önemli ve XRP’nin büyümesinin önünde duruyor. XRP fiyatı yükselişine 3 Kasım’da simetrik bir üçgeni kırdığında başlasa da, 1,97 dolara veya kabaca 2 dolara hareketi onaylamak için 1,41 doların üzerinde bir günlük kapanış üretmesi gerekiyor. Analiste göre, teknik formasyon için muhafazakar hedef muhtemelen 2 doları tahmin ederken, satın alma baskısındaki bir artış, %261,8 Fibonacci uzatma seviyesini 2,32 dolar olarak etiketleyerek bir aşırılığa yol açabilir. Bu durumda, analiste göre, Ripple fiyatı yükselişi uzatabilir ve 3,31 dolar civarında tüm zamanların en yüksek seviyesinden koşabilir.

BTC ve ETH ile karşılaştırıldığında Ripple fiyatı için işler o kadar kolay olmasa da, 1,41 doların üzerine çıkmaması onu daha da zorlayacaktır. Analiste göre, bu hareket, 1,17 dolarlık destek tabanını veya %50 Fibonacci geri çekilme seviyesini 1,13 dolarda yeniden test eden bir düzeltmeyle sonuçlanabilir. Burada, XRP alıcıları boğa rallisine bir kez daha şans verebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu