Kripto Paralar

Bitcoin’ler Borsalardan Kaçıyor! Bu Neyin Habercisi?

Bitcoin (BTC)’in bir hafta içinde değerinin yaklaşık %20’sini kaybettiği son düzeltmeye rağmen, on-chain veriler likidite krizinin artabileceğini gösteriyor. Sadece üç gün içinde, borsalar 1,3 milyar dolardan fazla değere sahip 23.000’den fazla kripto paranın çıkarıldığını gördü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere birden fazla uyuyan balina cüzdanı da harekete geçti. Ali Martinez on-chain verilerini yorumluyor.

Son üç günde borsalardan 1.3 milyar dolarlık Bitcoin çekildi

Blockchain analitik şirketi Glassnode’dan gelen verilere atıfta bulunan kripto analisti Ali Martinez, kripto para ticaret platformlarından yakın zamanda geliştirilmiş Bitcoin çekimlerini özetliyor. On-chain veriler bilgiler, Bitcoin’in fiyat düşüşünden bağımsız olarak, son birkaç gün içinde para çekme sayısının dramatik bir artış gördüğünü ortaya koydu. Genel olarak, 23.000’den fazla kripto para borsalardan çıkarıldı.

Bu, en büyük BTC balinalarından birinin satın alma çılgınlığına devam ettiğini ve günler içinde 200 milyon dolardan fazla varlık biriktirdiğini gösteren son raporlarla aynı zamana denk geldi. Borsalardan alınan tüm miktar, bu belirli balinaların alımlarından hala önemli ölçüde daha büyük, bu da para çekme işlemlerinin bir kısmının dahili transferler olabileceği anlamına geliyor. Yine de, ticaret merkezlerinde oturan Bitcoin sayısının günler içinde önemli ölçüde düştüğü ve bu da satış baskısını azaltması gerektiği anlamına geliyor.

BTC yatırımcıları henüz zarara geçmedi

Yukarıda bahsedildiği gibi, Bitcoin haftanın başlarında ulaştığı zirve fiyatı 69.000 dolar ardından büyük bir düzeltme yaşadı. Yaklaşık on gün içinde %20 değer kaybetti ve 55,705.18 dolarla haftalık dip seviyesini belirledi. Beklendiği gibi bu esnada yatırımcı pozisyonlarına zarar verdi. Analitik şirketinden elde edilen diğer veriler, toplam BTC arzının %17’sinden fazlasının “sualtına” gittiğini, yani yalnızca %83’ünün kârda kaldığını ortaya koydu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu