Kripto Paralar

Bu Altcoin, 4 Dakikada Yüzde 5.600 Yaptı! Pump Mı?

Verilere göre nispeten bilinmeyen bir altcoin, geçtiğimiz gün yalnızca dört dakikada yüzde 5.600’ün üzerinde yükseldi. Peki, bu tokenın yükselişinin ardında neler yatıyor? İşte detaylar…

Phoenix Global (PHB) isimli altcoin, yüzde 5.000’in üzerinde yükseldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Phoenix Global (PHB) olarak adlandırılan token, 5 Kasım’da 0.02057 dolardan 1.1413 dolara yükseldi. Ancak hacmi, aynı dönemde 3.79 milyon dolardan 777.680 dolara inerek şaşırtıcı bir şekilde düştü. Bununla birlikte, devasa PHB pump’ının merkezinde, CoinMarketCap’in nispeten mütevazı bir yüzde 59’luk artışla düzelttiği bir token geçiş süreci ve teknik bir aksaklık vardı.

Phoenix Global, Eylül ayında kurumsal merkezi olmayan uygulama çözümlerini Neo ağından Binance Smart Chain’e (BSC) kaydıracağını duyurdu. Ekip ayrıca NEO tabanlı yerel varlık PHX’ini 100:1 (100 PHX = 1 PHB) olarak ayarlayarak bir “yeniden değerleme” ile BEP-20 standart tokenı olan PHB’ye geçirmeyi önerdi. Söz konusu geçiş 2 Kasım’da başladı ve Phoenix Global’in resmi token arzını yaklaşık 3.5 milyardan 35 milyona indirdi. Bu arada, karar, yeni PHB tokenlarının takas öncesi dolar fiyatından 100 kat daha yüksek işlem görmesine yol açtı.

Bu, CoinMarketCap’te kaotik hesaplamaları tetikledi, çünkü eski coin’lerin değerini yenilerininkiyle karşılaştırmaya başladı ve aynı zamanda arzı 3,5 milyar olarak ele aldı. Sonuç olarak, bu aksaklık, trader’ları PHB’nin piyasa değerinin beş dakikadan kısa bir sürede 56 kat büyüdüğüne inandırdı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu