Kripto Paralar

Bu Altcoin, Büyükleri Devirdi: Ancak Zımnî Coin’ler Açığa Çıktı!

Popüler altcoin Solana, Cardano ve Tether’i geçerek %33 yükseldi; ancak 12 milyon civarında bir SOL tokeni “örtbas etme” projeye musallat oluyor gibi görünüyor. Solana listelerde yükselmeye devam etti ve haftalık yüzde 33’lük bir kazancın ardından şimdi Cardano ve Tether’i geçerek dördüncü sıraya yükseldi. Yükselirken bile, Solana’nın 11 milyon SOL tokenini sakladığı ve ardından yakma konusunda yalan söylediği karanlık oyunları yeniden ortaya çıktı ve bu bazı yatırımcıları korkuttu. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bu yıl yıldızı parlayan altcoin: Solana

Solana, geçen yıl izlenmesi gereken kripto para birimi oldu. Proje, bu yıl yüzde 16.000’in üzerinde kazanç elde ederek şimdi 250 doların üzerinde işlem görüyor. Ancak bu Solana için sadece fiyat artışı değildi – proje zorlu bir blockchain ağı ve gerçek bir Ethereum rakibi haline geldi. Şimdi, Polygon’dan dört kat daha yüksek dördüncü en yüksek NFT satışlarına sahip. SOL grafikleri yükseltmeye devam ederken traderlar şimdiden 400 dolara bakıyorlar. Geçen hafta yüzde 33.3 ile en iyi performans gösterenlerden biri oldu. Yıla sadece 1,6 dolardan başlayan şirket, bugüne kadar yaklaşık yüzde 16.000 kazandı.

SOL’un şu anda otomobil devi Ford ve Japon devi Mitsubishi’ye eşit olan 75,7 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Solana’nın yükselişi, öncü altcoin Ethereum’un isteyip de yapamadığını (en azından şimdilik) yapabilmesine dayanıyor. Son derece hızlı bir blockchain haline gelmesine yol açan proof of stake ve proof of history mutabakat mekanizmalarına dayanıyor, çok düşük ücretlerle akıllı sözleşmeleri destekliyor ve dApp’ler için büyük ölçeklendirmeye izin veriyor. NFT’ler Solana’nın en çok ilerleme kaydettiği alan oldu. CryptoSlam’e göre, Solana’daki NFT satışları şu anda 91.000 alıcıyla 574 milyon dolar değerinde. Sadece pazar lideri Ethereum, Ronin ve Flow block chainleri daha yüksek satışlar gördü. Solana, Polygon‘dan beş kat, Binance Akıllı Zincirden 100 kat daha yüksek satışlara sahiptir.

Açığa çıkan Solana tokenleri

Solana yükselirken, ekibinin bazı karanlık faaliyetleri projeye musallat olmak için geri dönüyor. Kripto para projelerine yatırım yapan bir VC firması olan Cyber ​​Capital’in kurucusu Justin Bons, Solana’nın en büyük itibar lekelerinden biri hakkında konuşmak için Twitter’daydı.

2020 skandalı, Solana‘nın topluluktan 11.3 milyon SOL’ü gizlediğini ve bir piyasa yapıcıya verdiğini kabul ettiğini içeriyordu. Kurucu Anatoly Yakovenko ortaya çıkıp açıladığında, niyeti saftı. Tek yapmak istediği, SOL piyasası için yeterli likidite olmasını sağlamak ve “makro koşullar, mevsimsellik veya işlem hacmindeki günlük dalgalanmalardan bağımsız olarak alım ve satım emirlerinin her zaman karşılanmasını” sağlamaktı. “Sorun: Bu bilgiyi, kredinin boyutunu ve niteliğini kamuoyuna açıklamamamızdı” diye itiraf etti. Devamındaysa: “Bunun neden olabileceği herhangi bir karışıklık için çok özür dileriz. Bu ihmalin dünya çapında 150.000’den fazla üyeden oluşan topluluğumuzda neden olduğu uyumsuzluğu ve dikkat dağınıklığını görmek bizi çok üzüyor” dedi.

Anatoly, Solana Vakfı’nın 11.3 milyon SOL tokenini geri alacağına ve bir ay içinde yakacağına söz verdi. Ama olmadı. Sadece yaklaşık 3,3 milyon tokeni geri çağırdı ve geri kalanı piyasaya çıktı. Özünde, Solana’nın bugünkü büyük başarısı bu yalan ve örtbaslar üzerine inşa edildi. Bunun projenin başarısı üzerinde çok az etkisi olmuş gibi görünüyor ve yeni zirveler belirlemeye devam ediyor. Tanınmış bir analiste göre, bu, projeleri istediği gibi manipüle etmekle suçlanan Tether ile iddia edilen ortaklığına bağlı olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu