Kripto Paralar

Bu Altcoin Fiyatını Nasıl Üçe Katladı? İşte Ardındaki Sır

Büyük bir borsa listesi, istikrarlı ekosistem büyümesi ve belirli bir protokol geliştiricisinin altın dokunuşu, KP3R fiyatında görülen 4 basamaklı devasa ralliyi destekliyor. Analist Beau Linighan’da yükselişin arkasındaki faktörleri sıralıyor. Bu performansı neyin tetiklediğine ve altcoin projesinin dinamiklerine göz atıyoruz.

Kurucu Andre Kronje etkisi

Analist Beau Linighan’ya göre KP3R’nin patlayıcı fiyat hareketlerinin nedeni, Keep3r Network’ün kurucusu Andre Kronje’ye atfedilebilir. Kronje, DeFi alanında seçkin bir figür ve aynı zamanda kripto sektöründeki en iyi DeFi protokollerinden biri olan yEarn.finance’in (YFI) kurucusudur. İlk olarak Ekim 2020’de duyurulan Keep3r Network sonunda, işlemlerin şeffaf bir şekilde sıralanmasını sağlayan bir kurallar sistemi olan Keep3r Eden’i, USD cinsinden stablecoin alternatif sağlamayı amaçlayan likidite madenciliği platformunu içerecek şekilde genişletildi. Analiste göre kurucusu Kronje’nin dokunuşunun herhangi bir projeyi ultra başarılı bir girişime dönüştürebileceğine olan inanç, KP3R’nin etrafındaki olumlu hissi körüklüyor olabilir.

Kasım ayı boğa koşusu

Eylül ve Ekim aylarının büyük bir kısmını 300 dolar civarında işlem yaparak geçiren KP3R, 8 Kasım’da, Keep3r Network’ün Sabit Forexin’de TVL değerinde 1 milyar doları aştığı sıralarda, fiyatının keskin bir şekilde yükseldiğini gördü. Tokenin fiyatı yükselmeye başladığında, KP3R etrafındaki ticaret hacmi ve sosyal duyarlılık kalıpları, tokenin önceki patlayıcı fiyat hareketi anlarına giderek daha fazla benzeyen bir şekilde düzenlendi. 11 ve 12 Kasım’a gelindiğinde, bir önceki hafta fiyatını neredeyse üç katına çıkararak 1.000 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. Keep3r’nin VORTECS skoru da seksenlerin üzerindeydi. Analiste göre bu veriler, algoritmanın KP3R’nin sonraki 12-72 saat için görünümünün yükselişini koruduğuna ve daha fazla yükselişin beklenebileceğine olan önemli güvenini gösteriyor.

Borsa listeleri altcoin fiyatını artırdı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Binance, 12 Kasım günü KP3R/USDT’nin listeleneceğini duyurdu. KP3R fiyatı habere hemen tepki vermedi. Ancak birkaç saat sonra muazzam bir yükseliş kaydetti ve sadece 17 saat içinde 976 dolardan 1.923 dolara yükseldi . Bu neredeyse %100 bir artışa eşit. Analiste göre Binance’in tweet’inin sağladığı bir kıvılcım, KP3R fiyatının son derece güçlü bir fiyat artışını tetikleyen ana faktörler arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu