Kripto Paralar

Bu Altcoin İçin Kurumsal Seviyede Birinci Fon Piyasaya Çıktı!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Galaxy Digital ve Bloomberg, kripto veri ürünlerine Solana (SOL) endeksi ile yeni bir endeks daha ekledi. Böylece piyasa değeri açısından 5. sırada yer alan altcoin projesi yeni bir endeks listesinde yerini almış oldu. Galaxy Digital, 2018 yılında eski hedge fon yöneticisi Michael Novogratz tarafından kuruldu. Galaxy Digital, dijital varlık ve Blockchain alanını kurumsallaştırmayı, varlık yönetimi, yatırım, danışmanlık ve ticaret hizmetleri sağlamanın yanı sıra ana yatırımlar yapmayı amaçlayan bir yatırım şirketi.

Endeks oluşturulması, altcoin fiyatını nasıl etkileyecek?

Galaxy Digital şirketinin Avrupa sorumlusu Tim Grant yaptığı açıklamada, Bloomberg Galaxy endekslerine “SOL” koduyla yer alacak “Bloomberg Galaxy Solana Endeksi” eklendiğini belirtti. Tim Grant, böyle bir endeksin oluşturulmasının, Solana (SOL) için global çapta fiyatlandırma gerektiren belirli karar bölgelerinde, SOL’a dayalı ürünlerin oluşturulmasına kolaylık sağlayacağını ifade ediyor. Tim Grant’e göre, söz konusu endeks, kurumsal düzeyde ilk fiyatlandırma kaynağı oldu.

Bu arada, Galaxy ve Bloomberg, 2018 yılından bu yana kripto para endeksleriyle alakalı iş birliği yapıyor. İki şirket, son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında 9 altcoin projesinden oluşan endekse bağlı bir DeFi fonu kurdu. CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 72,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük ilk 10 kripto paradan biri olan Solana (SOL), 6 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) olan 260 dolar ulaşmasının ardından bugün 238,47 dolardan işlem görüyordu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu