Kripto Paralar

Bu Altcoin, Yeni Hard Forku Duyurdu! Fiyat Sıçradı

Altcoin projesi NEM’in (XEM) geliştirici ekibi, altı yıl sonra BETA aşamasının tamamlandığını ve projenin artık açık kaynak olacağını iddia ediyor. NEM, 5 Kasım’ın akşam saatlerinde “NEM’in geleceğine karar vereceğini” söylediği Harlock hard fork’unu duyurdu. Hard fork, NEM’in Symbol Blockchain’e entegre edilip edilmeyeceğine dair oylama yapılmasını sağlayacak. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

NEM (XEM) katılımcıları subChain’ler için oy kullanacak

Harlock, node’lerin, NEM projesi tarafından Mart 2021’de başlatılan bir kurumsal Blockchain olan, NEM’in özel bir Symbol subChain olmasını destekleyip desteklemedikleri konusunda oy kullanmasına izin verecek. NEM node’leri de, Blockchain’in bir “subChain” veya “bir tür işleme özel side-chain” olarak Symbol ile birleşip birleşmeyeceğini oyluyor. Symbol bu yılın başlarında piyasaya sürüldü ve kurucularının vizyonu o zamandan beri genişliyor: 

…subChain’ler inovasyonun zirvesi olacak: sadece Symbol değil, daha geniş Blockchain alanı da dahil. Zaten araştırma ve geliştirme konusunda diğer Blockchain’lerle işbirliği yapma planlarımız var ve diğer kripto para projelerinin özel Symbol subChain’leri olarak getirildiği ve tüm platforma yeni mantık ve işlem türleri sağladığı bir gelecek öngörüyoruz.

NEM’in kullanım durumları

NEM (Yeni Ekonomi Hareketi), 2015 yılının ilk çeyreğinde başlatılan erken bir altcoin projesidir. Yerel kripto para birimi XEM, 2016’dan beri Japonya’da öne çıkıyor ve restoran ve otellerde kurumsal kabul ve ödeme yönetimi olarak görüyor. NEM’e göre, aynı zamanda “ilham veren sanat sergilerine, topluluk tarafından işletilen kafelere ve hatta bağış kampanyalarına” sahip. Proje, en önemli katkısının, “genel olarak kanıtla ilişkilendirilen servet yoğunlaşmasını caydırmayı” amaçlayan (örneğin, PoS veya PoW yerine) önem kanıtı konsensüs (PoI) mekanizması olduğunu savunuyor.

Altcoin XEM fiyatı habere olumlu tepki veriyor

NEM‘in XEM’i habere anında tepki verdi. Yazma sırasında, işlem hacmi yaklaşık %330 artarken, günde yaklaşık %7 değer kazandı. XEM şu anda 0.2165 dolardan işlem görüyor ve 4 yıl önce ulaştığı 2.09 dolar ATH’sinin %89.69 altında işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu