Kripto Paralar

Bu Altcoin Yüzde 900 Yaptı! Nedir ve Neden Yükseliyor?

Kripto para piyasası her zaman yatırımcılara iki haftada bir inanılmaz kazançlar sağlayan değerli taşlar üretiyor ve doğru zamanda giriş yapmak hayatları değiştirebiliyor. Geçen hafta, en yüksek kazancı Loopring (LRC)’ye bahse girenler gördü. Göreceli olarak daha küçük bilinen altcoin, söylentiler ve bireysel hype onu yeni zirvelere ittiği için iki haftadan biraz fazla bir süre içinde dokuz kat artış kaydetti. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam edin.

Altcoin iki haftada 9x yaptı

Loopring (LRC), yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre son 24 saat içinde %14 artışla 3,1516 dolardan işlem görüyordu. Yatırımcıların dikkat çektiğini gösteren işlem hacmi ise 2 milyar doları geçti. Bu hacim, Polkadot, EOS, Chainlink, Bitcoin Cash ve hatta en yüksek meme parası DOGE gibi diğer piyasa devlerinden bile daha yüksekti.

Daha da etkileyici olan ise, 28 Ekim’de LRC’nin 0,37 dolar gibi düşük bir fiyattan işlem görmesiydi. O zamanlar, işlem hacmi, tipik olarak küçük altcoinler için 100 milyon doların altındaydı. Daha sonra, iki hafta içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,72 dolara ulaştığını gören bir yükselişe geçti. Bu, %900’lük bir oran ile o sırada piyasadaki en yüksek artıştı. Bir noktada, hacmi 9,3 milyar dolara kadar çıktı. Bugünün piyasasında bu, Tether, BTC ve Ether’den sonra dördüncü en yüksek seviye demek.

Loopring nedir ve neden 9 kat arttı?

Loopring, Ethereum ağında yüksek verimli, düşük maliyetli trade ve ödemeleri hedefleyen bir Blockchain projesi. Yüksek ücretler ve yavaş işlem hızı olmadan Ethereum’un güvenliğini sağlayan bir Katman-2 projesi. Alıcıların ve satıcıların birden fazla trade platformuna tek bir merkezi protokolden erişebildiği ve siparişleri çapraz platformla eşleştirebildiği birbirine bağlı bir trade platformları sistemi kurmayı amaçlıyor.

Loopring, herhangi bir verinin bu veriyi ortaya çıkarmak zorunda kalmadan doğrulanmasına izin veren yeni bir şifreleme türü olan sıfır bilgi toplamalarını (zkRollup) kullanıyor. Örneğin, bir platformun cüzdan bakiyenizi veya e-posta adresinizi diğer tarafa açıklamadan doğrulamasını sağlayabiliyor. Ek olarak, işlemleri bir araya topluyor ve off-line olarak kanıtlanabilir şekilde doğru bir şekilde yürütüyor ve işlem hızını daha da hızlandırıyor.

Kripto analisti Steven Msoh, Loopring’in teknolojisi birinci sınıf olsa da, bu nadiren bir altcoin projesinin kısa sürede ortaya çıkması için bir neden olmadığını belirtiyor. Analiste göre, Loopring’in kazançlarının çoğu, GameStop’a olan bağlantılardan dolayı geldi. GameStop, kripto para birimi endüstrisi ile iyi ilişkisini sürdürerek NFT’lere girmek istediğini açıkladı. Kısa bir süre sonra Loopring’in GitHub profilinin GameStop ile bağlantılı veriler içerdiği keşfedildi. GameStop’un NFT platformunu Loopring üzerine kuracağına dair söylentiler hemen dolaşmaya başladı ve fiyat yükseldi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu