Kripto Paralar

Bu Altcoin’den Visa’yla Paydaşlık: Fiyat Nereye Gidiyor?

Litecoin, VISA ile ödemeleri başlattı. LTC yükseliş işaretini gösteriyor. Yeni tanıtılan Litecoin Card, kullanıcıların VISA’nın kabul edildiği her yerde ödeme yapmalarını sağlıyor. Popüler altcoin LTC, daha geniş piyasa düşüş trendinin ardından gün içinde de düştü, ancak analizler ileride olumlu hareketler gösteriyor. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Popüler altcoin LTC’den kritik hamle

Litecoin (LTC), Visa ile ortaklık yoluyla ‘Litecoin Card’ın piyasaya sürülmesiyle yeni bir dönüm noktasına imza attı. Kart, kişinin Litecoin varlıklarını alıcı tarafında itibari paraya çeviren, anlık “off-ramp” ödemeler yapmak için kullanışlı. Litecoin, VISA’nın olduğu her yerde kabul edilecek. Litecoin Card, kullanıcıların LTC ile gerçek zamanlı ödeme yapmalarını sağlamak için fintech firması Unbanked ile ortaklaşa geliştirildi. Basitçe söylemek gerekirse, kart, Visa banka ve kredi kartlarına benzer şekilde LTC ile satın alımlara izin veriyor. Haber, altcoinin faydasını ve ardından temel değerini artırıyor. Ayrıca açıklama AMC Theatres’ın LTC’yi bir ödeme şekli olarak kabul edeceğini açıklamasının ardından geldi.

 2011 yılında Litecoin, daha ölçeklenebilir bir Bitcoin dalı olarak geliştirildi. Altcoin, Bitcoin’den dört kat daha hızlı bir block üretimine sahip olmakla övünüyor. Kayda değer başarılar arasında yüz milyarlarca dolarlık işlemin işlenmesi, yüzde 100 ağ çalışma süresi ve düşük işlem maliyetleri yer alıyor. Ek olarak, ağ bu yılın başlarında MimbleWimble-Extension Block (MWEB) kodunu tamamladı. MWEB, blockchaininde işlem gizliliğini ve değiştirilebilirliği iyileştirmeyi amaçlayan büyük bir ağ yükseltmesidir. Bunun da ötesinde, LTC kısa süre önce OmniLite’ın piyasaya sürülmesiyle değiştirilemez tokenlere (NFT’ler) daldı. Yatırım devi Grayscale, LTC Trust’ın Litecoin ETF’ye dönüştürülmesine hazırlık olarak bir takım çalışmalar yapıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu