Kripto Paralar

Bu Altcoin’in Grubu Konuştu ve Fiyat Çöktü! İşte Ayrıntılar

Merkezi olmayan finans (DeFi) para piyasası ve borç verme hizmeti sunan C.R.E.A.M. Finance’in altcoin projesi CREAM, bir aydan kısa bir süre içinde ikinci kez sert bir şekilde düştü. Peki, altcoin’in değer kaybının arkasında ne yatıyor? İşte detaylar…

DeFi odaklı altcoin CREAM, yine değer kaybetti

Cream Finance’in CREAM tokenı, ilk kez sert bir şekilde değer kaybetmiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu ayki ilk düşüşü, bir hack saldırısı sonucu Cream’in kasasının boşaltılmasının ardından geldi. En sonuncu düşüş ise Cream’in, bu saldırının kurbanlarına yönelik tazminat planını açıkladığında gerçekleşti. Cream, saldırının kurbanlarını tazmin etmek için, etkilenen üyelere hizmet hazinesinden 1,45 milyon CREAM token dağıtacağını söyledi. CoinMarketCap’e göre Cream’in 9 milyon tokenı varken, bunların sadece 150.000’i dolaşımda. Uzmanlara göre dolaşımdaki coin arzının bu kadar hızlı genişlemesi de talebi ve dolayısıyla coin fiyatını etkiledi.

Coin’in fiyatı yaklaşık 88 dolardan 51.78 dolara düştü ve son işlemlerde 56.44 dolara yükseldi. 27 Ekim’deki hack’ten önce CREAM 152 doların üzerinde işlem görüyordu. Ardından token, 100 dolar civarına kadar geriledi. Ayrıca bazılarına göre Cumartesi günkü düşüşe ivme kazandıran şey, çalınan fonların çoğunun ETH gibi köklü para birimleri olması olabilir. Bunu savunanlara göre CREAM gibi daha az bilinen bir kripto ile geri ödeme almak, dolaşımdaki coin’lerin artması bir yana, yatırımcıları memnun etmemiş olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu