Kripto Paralar

Bu Altcoin’ler Web3’e Yüzmilyonluk Yatırım Yapıyor!

Sam Bankman-Fried’in 2017’de kurduğu kripto para borsası FTX ve teknoloji yatırımlarına odaklanan Lightspeed Venture Partners, Solana Ventures’ın da dahil olduğu bir konsorsiyumla Web3 oyun evrenine 100 milyon dolarlık yatırım yapıyor. Fonun geniş bir altcoin pazarında kullanılacağı ve hem masaüstü hem mobil teknoloji üreticileri şirketleri destekleyeceği bildiriliyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Altcoin projelerinden Axie Infinity ve Decentraland sektörün gücünü kanıtladı! 

AXS ve MANA’nın yanında SandBox gibi platformlarında dahil olduğu Web3 ağı, 2021’de ilk belirtilerini verdiği üzere yenilikçi bir altyapı olmaya hazır. Bu sene ABD’deki yatırımlarıyla dikkat çeken FTX, şimdi ortakları Lightspeed Venture ve Solana Ventures ile Web3 oyun evrenine hazırlanıyor. Dev ortaklığın ilk hamlesi, Faraway oyun stüdyolarına yapılan 21 milyon dolar yatırım oldu. FTX ve Lightspeed, Pine Studio tarafından geliştirilen platformun fonlama turunda en büyük yatırımı yapan şirketlerdi. Lightspeed, bir çok erken aşama oyun ve kripto şirketine 300 milyon dolarlık yatırım yaptığını da bildiriyor.

Bunların dışında Solana yeni oyun platformlarına ev sahipliği yapacak. Oyunlara entegre olabilen Solana Blockchain, NFT’lerle ekonominin merkezinde konumlanıyor. Son olarak Lightspeed ortaklarından Amy Wu, Web 2 deneyimleri sunmalarının yanı sıra, Web3 sistemlerinin de avantajlı olacağını söylüyor. Lightspeed’in daha önce ortaklık yaptığı firmalara arasında Epic Games, 1047 Games ve Alchemy gibi bilinen firmalar bulunuyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu