Kripto Paralar

Bu DeFi Altcoin’i Birinci Sendikasyon Kredilerini Başlattı: Fiyat Fırladı!

Maple Finance kurumsal sendikasyon kredilerini başlatıyor. Alameda Research ise kredileri kullanan ilk firma oluyor. Yeni teklif, borçluların kurumsal yatırımcı gruplarından eksik teminatlı krediler almalarına izin verecek. Duyuru sonrası DeFi altcoin projesi Maple’nin (MPL) fiyatı %25’lik olumlu tepki verdi. Kriptokoin.com olarak Maple Finance için kısa bir makale hazırladık.

DeFi altcoin projelerinde sermaye verimliliği artıyor

Maple Finance, Perşembe günü Alameda Research ile ilk DeFi sendikasyon kredisini başlattığını duyurdu. Yeni teklif, borçluların tek bir borçlu kredi havuzu aracılığıyla dünya çapındaki akredite kurumsal yatırımcılardan doğrudan kredi sendikasyonu oluşturmasına olanak tanıyacak. Böylece, Alameda Research, endüstri liderlerinden 25 milyon dolar çeken yeni borçlanma aracından yararlanan ilk kurum oluyor. Alameda’nın eş CEO’su Sam Trabucco lansman hakkında şunları söylüyor: 

Kripto ticareti ortamı son birkaç yılda çok hızlı bir şekilde gelişti ve bunun devam etmesini bekliyoruz. Bunun gibi merkezi olmayan, on-chain borç verme platformundan gelen esneklik, Alameda’nın bu manzaraya uyum sağlamasına yardımcı oluyor ve büyümesini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Maple Finance ve sendikasyon kredileri

  • Maple Finance, kripto yerli şirketler için teminatsız krediler sağlamaya odaklanan kurumsal bir borç verme platformudur. Mayıs ayında protokol, Blockchain.com ve CoinShares dahil olmak üzere borç verenlerden 17 milyon dolar kolaylaştıran kurumsal DeFi kredileri sunmaya başladı. Bu ayın başlarında, platform izinli havuzları kullanıma sunarak, düzenlemeye tabi kuruluşların Blockchain üzerinde teminatsız kredi vermeyi ilk kez kolaylaştırmasına olanak sağladı.
  • Sendikasyon kredileri, bir borçlunun aynı anda bir grup borç verenden gelen fonlara erişmesine izin vererek, borç piyasalarında sermaye verimliliğini artırır. Ek olarak, Maple’ın sendikasyon kredileri tamamen Ethereum ağı üzerinde yürütülerek hem borç verenler hem de borç alanlar için daha fazla esneklik ve güvenlik sağlar. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu