Kripto Paralar

Bu Gelişme Dogecoin Fiyatını Fırlattı! İşte Ayrıntılar

TradingView verilerine göre, Dogecoin Core 1.14.5 güncelleme duyurusunun ardından meme tabanlı kriptonun fiyatı %11 arttı ancak daha sonra hızla geri çekildi ve kârının yaklaşık yarısını kaybetti. Yükselişin nedeni olabilecek birden fazla gelişme var. Bu nedenle, Kriptokoin.com olarak piyasa analizlerini derledik. DOGE’de neler oluyor? Hızlıca göz atalım…

Dogecoin Core meme coin’e yakıt oluyor

Dogecoin ani büyümesinin bir başka nedeni, şu anda 3 trilyon dolar değerinde olan kripto para piyasasındaki ralli olabilir. Ancak büyümenin ana yakıtı, Elon Musk tarafından onaylanan ücretlerde düşüşe yol açan güncelleme olarak kabul ediliyor. Ücret indirimi, ağın daha fazla merkezsizleştirilmesi için her zaman hazır olan Dogecoin topluluğu tarafından da sıcak bir şekilde karşılandı. Güncelleme, işlem maliyetlerinin düşürülmesine ek olarak, DOGE kullanıcıları için sorunlara neden olan önceden var olan güvenlik açıklarını düzelterek ağın performansını da iyileştiriyor.

Mevcut piyasadaki hızlı geri dönüş, analistlere göre büyük olasılıkla Dogecoin fiyatının Eylül değerine geri döndüğü yerel zirve olan 0,3 dolara yakın satış baskısından kaynaklandı. Dogecoin, ayın başından beri istikrarlı bir şekilde yükseliş trendinde hareket ediyor ve toplamda %43 kazanarak 0.34 dolarda yerel bir zirveye ulaştı. Bu bölgeyi daha önce Ağustos ayında ziyaret etmişti. Yazım sırasında DOGE, 36 milyar dolar piyasa değeri ve son 24 saate %4,3 büyümeyle 0.2803 dolardan işlem görüyor. Ayrıca SHIB haftalık %20 düşüşle 11’inci sıraya gerilerken DOGE 9’uncu sıraya yerleşti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu