Kripto Paralar

Bu Gelişmeler Bitcoin, SHIB, DOGE ve Cardano’yu Dump’ladı!

Fed Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının yakında para politikasını daraltmaya ve tahvil satın almaya başlayacağını onaylamasının ardından, hafta başından itibaren kripto piyasasındaki yükseliş hissi 4 Kasım’da olumsuz seyretti. Buna ek olarak, ABD Hazine Bakanlığı, 1 Kasım’da stablecoin’ler hakkında bir rapor yayınladı ve esasen Kongre’yi kripto para birimlerini düzenlemeye çağırdı. Bu süreçte Bitcoin, SHIB, DOGE ve Cardano kırmızı tarafa sürüklenirken, CHR ve AMP %20’nin üzerinde kazançlar elde etti.

Kararlar, kripto para piyasası üzerinde bir dizi düşüşü tetikledi!

Bu hareketler, şu anda, hem Bitcoin hem de Ethereum baskı altındayken kripto para piyasasında bir dizi fiyat düşüşünü tetiklemiş gibi görünüyor. BTC fiyatı 3 Kasım’da hızla 60.400 dolara düştü ve 61.000 doları tutmak için mücadele ederken bugün düşüş eğilimi devam ediyor.

Ethereum ayrıca 3 Kasım’da 4.664 dolarlık yeni bir rekor kırdıktan sonraki gün biraz daha düştü. Şu anda 4.509 dolardan işlem görüyor ve ATH’den %3.19’luk bir düşüşe işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Rekt Capital ise Ethereum’un haftalık grafikte belirleyici bir seviyeyi test edeceğini söylüyor…

Rekt Capital’e göre Ethereum haftayı bu seviyenin üzerinde kapamalı

Analiste göre Ethereum’un momentumunu devam ettirmek için önceki ATH seviyesi olan 4.460 doların üzerinde haftayı kapatması gerekiyor. Rekt Capital aşağıdaki teknik tabloyu paylaştı ve şunları söylüyor:

ETH bu hafta yeni ATH yaptı. Bu pozitif ivmeyi sürdürmek için ETH’nin yapması gereken tek şey, önceki ATH’nin (mavi) üzerinde haftalık kapanış yapmak. Bu şekilde, ETH, tekrar fiyat keşfine çıkarak eski ATH seviyesini desteğe çevirebilir.

SHIB ve TRAC kaybederken, bu iki altcoin projesi değerleniyor

Bitcoin ve Ethereum’un geri çekilmesi, altcoin piyasasını sert bir şekilde vurdu ve ilk 200’deki kripto para birimlerinin çoğunu kırmızı bölgeye itti. En fazla düşen token’lerden bazıları, Coinbase’de listelenmesi nedeniyle yeni ATH’ye fırladıktan sonra %17,22 ile Shiba Inu (SHIB) oldu. OriginTrail’de (TRAC) %38 düşüş dahil olmak üzere son haftalarda patlama yaşayan diğer altcoin’di.

Ancak, hepsi olumsuz değildi. Yapay Zeka destekli merkezi olmayan PoS protokolü Velas’ın VLX’i gibi piyasanın düşüş eğilimine karşı çıkan birkaç kripto para var, gün içinde VLX %30,4 arttı, Chromia (CHR) %26,47 ve AMP %20.53 kazandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu