Kripto Paralar

Bu Göğüs Coin, Coinbase’in Yıldızı Oldu: ATH’yi Gördü!

Popüler meme coin Shiba Inu (SHIB), 24 Ekim sabahında 0.00039 doların üzerinde bir tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşarak rekor kırdı. Coin ayrıca Coinbase’te en çok işlem gören kripto haline geldi. Kriptokoin.com olarak detayları inceliyoruz…

Popüler meme coin, ATH’ye ulaştı

CoinGecko verilerine göre Shiba Inu, 11 Mayıs’tan bu yana ilk kez rekor kırarak 0.00003953 dolara ulaştı. Bu rekor, yaklaşık bir saat önce görüldü. SHIB, son 24 saatte yüzde 37, son 7 günde ise yüzde 50.9’luk bir yükseliş yaşadı. SHIB, fiyat artışının sonucu olarak piyasa değerinde de artış gördü. Piyasa değeri 19.3 milyar dolara yükselen meme coin, ilk 10’daki kripto paraların arasına girmeye yakın gözüküyor.

Kaynak: CoinGecko

Öte yandan, meme coin’lerin atası sayılan Dogecoin (DOGE), 8 Mayıs’taki zirvesinin bir hayli altında işlem görüyor. Piyasa değeri ile 9.sırada yer alan DOGE’un piyasa değeri 32.6 milyar dolar – SHIB’in DOGE’u geçip geçmeyeceğini ise zaman gösterecek.

SHIB neden yükseliyor?

Öte yandan CoinMarketCap verileri, Shiba Inu’nun Coinbase’te en çok işlem gören kripto para birimi haline geldiğini gösteriyor. Shiba Inu; Coinbase’te Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) ve Solana (SOL) gibi büyük kripto para birimlerinin günlük hacminin toplamından daha fazla bir işlem hacmi (1.078 milyon dolar) kaydetti.

Peki, SHIB’i hangi gelişmeler bu denli yükseltti? Shiba Inu, çevrimiçi aracılık devi Robinhood’un tokenı listelemeye hazırlandığına dair sürekli söylentiler arasında yükseliyor. Öte yandan Robinhood rakibi Public.com, 20 Ekim’de SHIB desteğini ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu